SHARE

NewsHub
Сьогодні, 28 січня, Виконавча рада Всесвітньої організації охорони здоров’я збереться на екстрену нараду в Женеві, щоб виробити термінові заходи по боротьбі з вірусом Зіка.
Як повідомляє Радіо. Свобода , таке рішення було прийнято після того, як американські вчені попередили про те, що є небезпека виникнення пандемії лихоманки Зіку.
Перші випадки зараження вірусом були зафіксовані в США.
Також наголошується, що американські лікарні тимчасово припинять брати донорську кров від осіб, які відвідали тропічні країни, розташовані в зоні ризику.
Також повідомлялося , що випадки захворювання вірусом Зіка зафіксовані в Португалії, Фінляндії і Німеччини.
Вірус Зіка був вперше виявлений в 1947-му році в африканських мавп. З тих пір на континенті, а також в деяких регіонах Азії спостерігалися короткочасні спалахи хвороби. Проте до недавнього часу його не пов’язували з відхиленнями у розвитку плода, що призводять до мікроцефалії у новонароджених.
Рознощиками вірусу Зіка є комарі виду Aedes.
У дорослої людини вірус Зіку викликає порівняно легке захворювання. Симптоми – гарячка, висип, почервоніння очей і біль в суглобах – тривають від кількох днів до тижня. Таким чином, саме для вагітних жінок та їх нащадків він представляє найбільшу загрозу.
Відсутність природного імунітету сприяє поширенню хвороби. Ліків і способів лікування в даний час також немає.