SHARE

NewsHub
Серед зареєстрованих летальних випадків – двоє дітей і двоє медпрацівників. Всі померлі від грипу не були вакциновані і пізно звернулися за медичною допомогою.
При цьому найвищій рівень смертності від грипу зафіксований в Одеській області – 22 летальних випадки, повідомив в.о. головного санітарного лікаря України Святослав Протас на засіданні комітету Верховної Ради з охорони здоров’я, інформує ” Інтерфакс-Україна “.
Всього з початку епідемічного сезону на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло майже 2,8 млн осіб, з них 352 тис. осіб – за останній тиждень.
“У даний час від грипу вакциновані 35,676 тис. медпрацівників. Така вакцинація проводиться за рахунок місцевих бюджетів, коштів у них недостатньо” , – підсумував сказав Протас.
У свою чергу голова профільного комітету Верховної Ради Ольга Богомолець висловила думку про необхідність внесення змін до держбюджету, що передбачають виділення коштів для обов’язкової вакцинації медпрацівників та представників груп ризиків. При цьому вона не уточнила обсяг коштів, які можуть знадобитися.
Нагадаємо, епідемситуацію із захворюваності на грип та ГРВІ перевищено в 18 областях країни.
Натомість в МОЗ зазначили, що в Україні є достатня кількість препаратів для лікування грипу, передбачених міжнародними протоколами.