SHARE

NewsHub
Генеральна прокуратура України повідомила екс-президенту Віктору Януковичу та його синові Олександру Януковичу про підозру у заволодінні резиденцією “Межигір’я” та його легалізації.
Досудове розслідування здійснюється у кримінальному провадженні за фактом заволодіння посадовими особами з числа колишнього вищого керівництва України державним майном в особливо великих розмірах вартістю понад 500 млн грн.
Зокрема Віктору Януковичу повідомлено про підозру за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (заволодіння державним майном в особливо великих розмірах посадовою особою шляхом зловживання своїм службовим становищем), ч. 3 ст. 209 (легалізація майна, здобутого злочинним шляхом) КК України.
Його старшому синові, Олександру Януковичу повідомлено про підозру у відповідності з ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 205, (організація створення фіктивних підприємств з метою прикриття незаконної діяльності, що заподіяло велику матеріальну шкоду державі), ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 (пособництво в заволодінні державним майном в особливо великих розмірах посадовою особою шляхом зловживання своїм службовим становищем), ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 209 (пособництво в легалізації майна, отриманого злочинним шляхом) КК України.
Слідство оголосило в розшук О. Януковича, суд дозволив його затримати для подальшого утримання під вартою.
У ГПУ також нагадали, що вчинення зазначених злочинів також інкримінується Едуарду Ставицькому (стосується періоду, коли він обіймав посаду голови правління НАК “Надра України”, якій належали землі), а також директору ТОВ “Танталіт” Павлу Литовченку. Обох також оголошено в розшук.
Розслідування щодо інших осіб, причетних до даного злочину триває.

© Source: http://dt.ua/UKRAINE/gpu-povidomila-yanukovichu-i-yogo-sinovi-pro-pidozru-u-zavolodinni-mezhigir-yam-221931_.html
All rights are reserved and belongs to a source media.