SHARE

NewsHub
Колишній міністр транспорту Польщі Славомир Новак призначений виконуючим обов’язки голови Держагентства автомобільних доріг України (Укравтодор).
Подання Новака відбулося на засіданні Кабміну, повідомляє Інтерфакс-Україна.
“Ми вважаємо, що Укравтодор вимагає серйозних знань, у тому числі міжнародних. Наша позиція полягає в тому, що в Україні повинні бути створені якісні автомобільні дороги, автобани, які будуть з’єднувати нас з країнами Європи, і тому професійний рівень Укравтодору треба підвищувати”, – сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
Сам Новак одним із своїх найбільших успіхів вважає фундаментальну реформу польської залізниці і IPO компанії PKP Cargo.
“Про бачення реформ: це створення державного дорожнього фонду та покращення співпраці з ЄБРР і СБ з приватним капіталом. Нам потрібно дуже швидко зробити технічний аудит доріг і поліпшити технічні стандарти. Нам потрібно швидко зробити план будівництва та реконструкції доріг на підставі трафіку”, – сказав він.
Новак також додав, що хоче запрошувати в Україну інтернаціональні компанії, які разом з українським бізнесом будуть брати участь в дорожніх тендерах.
Новак очолював Міністерство транспорту Польщі з 2011 по 2013 рік.
В 2013 році в Польщі розгорівся скандал, коли журналісти помітили на руці Новака годинник вартістю 5,5 тисяч доларів, який не був зазначений в декларації. Після цього він змушений був подати у відставку з посади міністра.
У свою чергу глава Мінінфраструктури України Володимир Омелян, коментуючи даний скандал, зазначив, що Новак у суді згодом “відстояв своє чесне ім’я”.
“Скандал в Польщі закінчився відставкою Новака з посади. В українських реаліях це взагалі історія фантастична. На сьогодні вона закрита. Міністерство інфраструктури стало першим, яке залучило незалежний високопрофесійний менеджмент з іноземним досвідом до управління державними монополіями: Укрзалізницею, Укрпоштою та Укравтодором”, – написав Омелян у себе у Facebook.

© Source: http://day.kyiv.ua/uk/news/191016-eks-ministr-transportu-polshchi-stav-v-o-golovy-ukravtodoru
All rights are reserved and belongs to a source media.