SHARE

NewsHub
Прес-служба Організації Об’єднаних Націй повідомляє, що отримала від усіх сторін конфлікту в Ємені гарантії на встановлення перемир’я опівночі 19 жовтня.
“Спецпредставник генерального секретаря ООН по Ємену Ісмаїл Ульд Шейх Ахмед отримав підтвердження від усіх сторін єменського конфлікту щодо їх згоди з умовами режиму припинення бойових дій, встановленого 10 квітня 2016 року, який знову вступить в силу 19 жовтня 2016 року о 23:59 за єменським часу та спочатку буде діяти протягом 72 годин при можливості продовження”,- повідомили в ООН.
Ісмаїл Ульд Шейх Ахмед висловив надію, що тимчасове перемир’я може перерости в постійне та закликав також відновити роботу Комітету з деескалації та координації, передає Інтерфакс .
Сторони конфлікту також взяли на себе зобов’язання забезпечити вільний доступ гуманітарної допомоги в країну.
Нагадаємо, в серпні ООН призупинила переговори між урядом Ємену та протиборчими сторонами після призначення шиїтськими повстанцями та їх союзниками ради для управління країною.
Мирні переговори між урядовими військами Ємену та хуситами (шиїтськими повстанцями) були розпочаті восени 2015 року.
Конфлікт між хуситами та сунітським керівництвом Ємену триває з 2004 року. Він загострився у вересні 2014 року, коли повстанці захопили столицю Ємену Сану. Після цього коаліція арабських держав, очолювана Саудівською Аравією, почала військову операцію в Ємені.

© Source: http://nv.ua/ukr/world/countries/storoni-konfliktu-v-jemeni-domovilisja-pro-peremir-ja-246807.html
All rights are reserved and belongs to a source media.