SHARE

NewsHub
“Нарешті! В перші дні мого призначення на посаду ГПУ, в “своїй” камері Лук’янівського СІЗО, де раніше сиділи отамани Холодного яру, я заявив про необхідність реабілітації цих українських героїв. У вівторок, 18 жовтня, за заявою прокурора Київської області, рішенням Апеляційного суду Київської області реабілітовані отамани Холодного яру і Чорного лісу – Іларіон Завгородній (Загородній), Мефодій Голик-Залізняк, Юрій Дроботковский (він же Чорнота), командир 2-го Синього полку 1-ї Синьої дивізії Кость Здобудь-Воля, Іван Ляшенко та інші, хто брав участь у визвольних змаганнях початку ХХ сторіччя за утвердження української державності, історичної єдності земель, консолідації суспільства, зміцнення міжнародного авторитету”, – написав Луценко.
Згідно із Законом України “Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті” повстанські та партизанські загони Холодноярської республіки визнані борцями за незалежність України у XX столітті, йдеться в повідомленні.
Генпрокурор підкреслив, що прокуратурі вдалося відстояти принципову позицію щодо визнання безпідставним засудження отаманів Холодного яру і Чорного лісу за ст. 58 Кримінального кодексу УРСР до вищої міри покарання – розстрілу з конфіскацією майна та домогтися їх реабілітації на підставі даних архівної кримінальної справи.
Зокрема, на його підставі було встановлено, що провина отаманів у вчиненні злочину підтверджувалася тільки частково зізнаннями самих засуджених. Інші докази, які б підтверджували їх провину у вчиненні інкримінованого злочину, в матеріалах справи відсутні.
Крім того, Кримінальний кодекс УРСР, за яким засуджені учасники повстанських і партизанських загонів вступив в дію після вчинення ними інкримінованого злочину. “Таким чином, вирок від 2 лютого 1923 року у відношенні Іларіона Завгороднього (Загороднього), а також інших засуджених був винесений на підставі закону, який на час скоєння останніми дій ще не діяв”, – наголосив Луценко.
Генпрокурор подякував керівникові прес-служби ГПУ А. Демартіно, який за його словами ініціював справу і прокурору Київської області Д. Чибісову, який “наполегливо відстоював справу в суді”.

© Source: http://www.depo.ua/ukr/politics/ukrayina-posmertno-reabilituvala-otamaniv-holodnogo-yaru-19102016052900
All rights are reserved and belongs to a source media.