Home Polish Polish — mix Australian Open: Faworyci zgodnie z planem, Murray i Wawrinka w 1/8 finału

Australian Open: Faworyci zgodnie z planem, Murray i Wawrinka w 1/8 finału

403
0

NewsHubMurray już pięć razy był w finale turnieju w Melbourne, ale jeszcze nigdy go nie wygrał. Teraz występuje w roli faworyta, zwłaszcza po czwartkowej porażce sześciokrotnego triumfatora tej imprezy Novaka Djokovica. Serb w finale dwóch poprzednich edycji Australian Open wygrywał właśnie z obecnym liderem światowego rankingu.
W piątek Murray nie miał problemów z rozstawionym z numerem 31. Amerykaninem. Po wygranych dwóch pierwszych setach, w trzecim – przy stanie 4:4 – przełamał serwis Querreya, a niedługo później zakończył zwycięsko mecz. Pojedynek trwał godzinę i 59 minut.
W 1/8 finału jego rywalem będzie reprezentant Niemiec Mischa Zverev.
Z awansu cieszył się w piątek również Wawrinka. Triumfator Australian Open z 2014 roku pokonał Serba Viktora Troickiego (nr 29.) 3:6, 6:2, 7:6 (9-7). Szwajcar w kolejnej rundzie zmierzy się z Włochem Andreasem Seppim.