Home Polish Polish — mix Brejza o słowach Wassermann ws. Amber Gold: Zaskakujące stwierdzenie

Brejza o słowach Wassermann ws. Amber Gold: Zaskakujące stwierdzenie

139
0
SHARE

NewsHubZaskakujące stwierdzenie potwierdzające tylko to, że PiS działa pod z góry założoną tezę – tak w środę w Radiu Plus Krzysztof Brejza (PO) komentował wypowiedź szefowej komisji śledczej Małgorzaty Wassermann (PiS), że związki Donalda Tuska ze sprawą Amber Gold są oczywiste.
Zdjęcie
Krzysztof Brejza /Stanisław Kowalczuk /East News
Zdaniem szefowej komisji śledczej ds. Amber Gold, Tusk jako premier odpowiadał za pracę urzędników m.in. w Komisji Nadzoru Finansowego.
– Odbiję piłeczkę i spytam w takim razie: dlaczego świadek Gowin, pan wicepremier w rządzie PiS-u, zaprzeczał związkom Donalda Tuska z Amber Gold; dlaczego podtrzymał swoje zdanie, że Donald Tusk stworzył zaporę ogniową pomiędzy politykami Platformy a światem biznesu? Podtrzymał swoje wcześniej wyrażone wielokrotnie opinie o tym, że Donald Tusk nie miał nic wspólnego z Amber Gold – mówił Brejza, który jest członkiem komisji śledczej ds. Amber Gold.
Zdaniem posła PO komisja śledcza ds. Amber Gold to “tylko i wyłącznie teatr polityczny”, który ma “służyć jednej tylko i wyłącznie tezie” o związkach PO i Donalda Tuska z Amber Gold.
– Chodzi oczywiście o to, żeby budować politykę bieżącą PiS-u na tej komisji śledczej. Komisji, która okazuje się niezbyt wydolna, jeśli chodzi o możliwość znalezienia jakichkolwiek punktów zaczepienia dla absurdalnych tez PiS-u – dodał.
Brejza powiedział, że działania komisji potwierdziły tezy Komitetu Stabilności Finansowej, który opracował raport na temat błędów ws. Amber Gold. – Głównym winowajcą jest prokuratura – tutaj nie ma wątpliwości. To była jedyna instytucja, oprócz służb specjalnych, która mogła zatrzymać rozrost Amber Gold – mówił poseł PO.
– Ta prokuratura, w której – powiedzmy sobie szczerze – różni prokuratorzy pracowali i pracują nadal – dodał.

Similarity rank: 5.5
Sentiment rank: -1.3