Home Polish Polish — mix Departament Stanu USA odciąłby nam dopływ powietrza

Departament Stanu USA odciąłby nam dopływ powietrza

220
0
SHARE

NewsHubSieć społecznościowa zablokowała możliwość publikacji na swoim koncie na Facebooku wpisów z linkami, ilustracjami i nagraniami wideo po translacji konferencji prasowej Baracka Obamy. W czasie translacji do administracji Facebooka wpłynęła skarga, w której finansowane przez amerykański Departament Stanu Radio Swoboda oskarża RT o naruszenie praw autorskich.
Przedstawiciele rosyjskiego kanału przekazali, że RT nie dopuściło się żadnych naruszeń, i że RT miało prawo prowadzić translację z imprezy/
Przedstawiciele RT poinformowali wcześniej, że Facebook ograniczył możliwość publikowania wpisów z linkami, ilustracjami i nagraniami wideo na anglojęzycznym koncie kanału do momentu zakończenia uroczystości inauguracji prezydenta elekta Donalda Trumpa. Teraz strona nie odświeża się tak jak należy. Jeśli dziennikarze nie zdołają w najbliższym czasie znieść blokady, kanał nie będzie mógł prowadzić na Facebooku translacji wideo z uroczystości inauguracji. Rosyjski Związek Dziennikarzy zauważył, że tym sposobem serwis społecznościowy daje de facto przewagę innym mediom.

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: -1.9