Home Polish Polish — mix Inauguracja prezydentury Donalda Trumpa: kto wystąpi?

Inauguracja prezydentury Donalda Trumpa: kto wystąpi?

384
0
SHARE

NewsHubJeszcze kilkanaście miesięcy temu Donald Trump brylował wśród największych gwiazd wybiegów, kina oraz muzyki. Fotoreporterzy nie raz przyłapywali milionera w towarzystwie najbardziej znanych osobistości amerykańskiego show-biznesu. Teraz jednak popularność nowego prezydenta USA wśród celebrytów znacząco spadła. Wszystko za sprawą poglądów Trumpa, o których głośno zrobiło się w trakcie ostatniej kampanii. Ostra retoryka biznesmena skierowana m.in. przeciw muzułmanom i emigrantom spowodowała, że wiele gwiazd odwróciło się od niego. Z tego też względu na inauguracji prezydentury Donalda Trumpa zabraknie kilku znanych nazwisk.
Sami doradcy Donalda Trumpa nie widzą problemu w tym, że podczas inauguracji nie zaroi się od celebrytów. Boris Epshteyn – dyrektor komunikacji – uzasadnił nieobecność gwiazd w następujący sposób:
To nie jest Woodstock, ani Summer Jam. To inauguracja prezydentury, a nie koncert.
W grudniu na swoim Twitterze Donald Trump zamieścił bardzo wymowny wpis, w którym skrytykował celebrytów popierających kandydaturę Hillary Clinton. Według prezydenta-elekta nie zrobili oni nic, by pomóc swojej faworytce w zwycięstwie.
Kto zatem pojawi się na uroczystym zaprzysiężeniu Donalda Trumpa? Swój występ potwierdził zespół marszowy Talladega Marching Tornadoes. Działająca przy Talladega College grupa zgodziła się na udział w ceremonii, uważając, że dla zespołu będzie ogromnym zaszczytem zaprezentować się przed nowym prezydentem.
Donalda Trumpa w białym domu powitają także The Rockettes – jedna z najsłynniejszych amerykańskich grup tanecznych, reprezentujących mieszankę stylu nowoczesnego i klasycznego baletu. Jak donosi CNN, kilku członków zespołu odmówiło jednak udziału w uroczystości. Do mediów wyciekło nawet kontrowersyjne nagranie ze spotkania tancerzy z przedstawicielem Madison Square Garden, gdzie odbędzie się występ. Po złożeniu propozycji The Rockettes zaprezentowania się na inauguracji, jeden z wykonawców miał powiedzieć:
To tak, jakbyście się nas pytali, czy jesteśmy tolerancyjni dla nietolerancji.
Swój udział podczas zaprzysiężenia Donalda Trumpa potwierdził Mormoński Chór Tabernakulum. Oprócz tego zebrani goście będą mieli także okazję usłyszeć Jackie Evancho – gwiazdę szóstej edycji „America’s Got Talent”. Dla szesnastoletniej wokalistki nie będzie to pierwszy występ w obecności prezydenta. W 2010 i 2012 roku artystka śpiewała już dla Baracka Obamy.
Uroczystości inauguracyjne prezydenturę Donalda Trumpa zaczną się już w czwartek. Wtedy też wystąpią Toby Keith, Lee Greenwood i zespół 3 Doors Down. Wśród gości znaleźli się też Jon Voight oraz Sam Moore. Prasa plotkarska rozpisywała się także o rzekomej obecności na inauguracji Caitlyn Jenner. Nie ma jednak oficjalnych informacji potwierdzających przybycie transpłciowej celebrytki na uroczystość.
A kto odrzucił propozycję występu podczas rozpoczęcia kadencji Donalda Trumpa? Podobno z zaproszenia zrezygnowali Elton John, The Beach Boys, Jennifer Holliday (artystka występująca na Brodwayu) oraz B Street Band (zespół coverujący utwory Bruce’a Springsteena). Nad wystepem wciąż zastanawia się Rebecca Ferguson – gwiazda brytyjskiego “X-Factora”. Wokalistka zgodziła się pojawić na inaguracji prezydentury Trumpa tylko wtedy, gdy będzie mogła wykonać utwór “Strange Fruit” – znany protest song poruszający kwestię rasizmu. Wspomniani B Street Band odmówili występu ze względu na postać swojego idola – Bruce’a Springsteena, który popierał w ostatnich wyborach Hillary Clinton.

Similarity rank: 2.2
Sentiment rank: 0