Home Polish Polish — mix M. Morawiecki o rozwoju i planach dot. przemysłu stoczniowego

M. Morawiecki o rozwoju i planach dot. przemysłu stoczniowego

148
0
SHARE

NewsHubRząd stawia na gospodarkę morską. „Rozwój przemysłu stoczniowego ma być kołem zamachowym naszej gospodarki” – podkreśla wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.
Gospodarka morska dla wielu krajów jest potężnym kołem zamachowym. Wystarczy spojrzeć na porty w Rotterdamie, Amsterdamie i w Antwerpii. Niestety Polska w ostatnich latach, pod rządami PO-PSL, zaniedbała ten potencjał.
Dlatego teraz nasz kraj chce tworzyć warunki do rozwoju przemysłów stoczniowego i okrętowego. Krokiem w tym kierunku było podpisanie umowy dotyczącej zakupu Stoczni Szczecińskiej przez Fundusz Inwestycyjny Mars, który jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
W najbliższym czasie ma szansę zaistnieć także budowa promów pasażerskich.
Odnosząc się z kolei do uchwalonego na 2017 rok budżetu, wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki mówił, że ten budżet jest budżetem bardzo bezpiecznym. To budżet nadziei na spełnienie obietnic wyborczych, takich jak program „500 plus”, obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn plus wydatki społeczne – rodzinne czy dopłaty do ubezpieczeń dla rolników do poziomu 65 proc. wartości ubezpieczenia.
TV Trwam News/RIRM

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: 0