Home Polish Polish — mix Marszałek Senatu o Wałęsie: Ostatni raz jak startował, to otrzymał 1 proc....

Marszałek Senatu o Wałęsie: Ostatni raz jak startował, to otrzymał 1 proc. głosów. Teraz dostałby tyle samo

321
0
SHARE

NewsHubLech Wałęsa nie wykluczył w czwartek, że wezwie dawnych działaczy Solidarności , by poparli zmianę działań obecnego związku i naprawę Polski. Ocenił też, że potrzebna jest zmiana rządu, którą powinno poprzedzić referendum z pytaniem, do jakich reform w kraju upoważnia wygrana w wyborach parlamentarnych.
Marszałek Senatu był w piątek pytany w TVP Info o ocenę tych słów. – Wałęsa miał już swój czas. Przypomnę, że wystartował w wyborach prezydenckich; otrzymał nieco ponad 1 proc. Jestem przekonany, że gdyby teraz wystartował, dostałby mniej więcej takie samo poparcie – ocenił.
Dodał, że “to apel chybiony”, bo są już osoby, które naprawiają Polskę. Pytany o to czy wie, jaki będzie wynik badań grafologicznych części dokumentów z teczki TW „Bolka” znalezionych po śmierci gen. Czesława Kiszczaka, Karczewski odparł, że wciąż czeka na ocenę grafologów. – Nie mam żadnych przecieków w tej sprawie – dodał. Karczewski podkreślił, że nie wierzy w zapewnienia Wałęsy, który podważa autentyczność podpisów.

Similarity rank: 2.1
Sentiment rank: -0.5