Home Polish Polish — mix "Nie bierze odpowiedzialności za swoje decyzje". Szumełda o Kijowskim

"Nie bierze odpowiedzialności za swoje decyzje". Szumełda o Kijowskim

473
0
SHARE

NewsHubZarząd Główny Komitetu Obrony Demokracji podjął uchwałę wyrażającą brak zaufania do swojego przewodniczącego Mateusza Kijowskiego i wezwał go do niezwłocznego ustąpienia z funkcji. To jedna z decyzji jakie zapadły na zakończonym we wtorek posiedzeniu zarządu KOD.
– Mam takie wrażenie, że Mateusz nie jest w stanie wziąć odpowiedzialności za swoje decyzje, za swoje postępowanie. Za słowa, które wypowiadał publicznie, a wielokrotnie okazywały się nieprawdą – stwierdził Szumełda. Zastanawiał, czy jeśli lider KOD “nie jest w stanie wziąć odpowiedzialności za samego siebie”, to w jaki sposób “chce brać odpowiedzialność za tak dużą organizację”.
Bez wyborów krajowych?
Zdaniem Szumełdy nie ma sensu organizować wyborów krajowych “zanim nie skończą się audyty i prace komisji rewizyjnych”. – Ta sprawa (pieniędzy, które wpłynęły z konta KOD na konto firmy Kijowskiego MKM-Studio – red.) musi być wyjaśniona do samego końca nawet, jeśli to będzie bolesne. Inaczej nie odbudujemy zaufania społecznego – ocenił.
– Dla mnie postawa Mateusza jest niepojęta. On naprawdę może zejść ze sceny publicznej na pół roku, pozwolić wyjaśnić to wszystko i pozniej wrócić do aktywności publicznej – powiedział Szumełda.
W jego ocenie “narracja i sposób bycia” Kijowskiego “jest potrzebny, jest akceptowany przez szerokie masy społeczne”. – Jednak trzeba tutaj odpowiedzialnosci i dobrego stylu – podsumował.
Polsat News

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: 0