Home Polish Polish — mix Nie żyje Gorden Kaye. Odtwórca roli Rene Artois z "’Allo ’Allo! "...

Nie żyje Gorden Kaye. Odtwórca roli Rene Artois z "’Allo ’Allo! " zmarł w wieku 75 lat

8
0
SHARE

NewsHubNie żyje aktor Gorden Kaye, czyli odtwórca roli Rene Artois w serialu “’Allo ’Allo! “. • Fot. “’Allo ’Allo! ” / BBC Jakub Noch 23 stycznia 2017 B ardzo smutne wieści dla wszystkich fanów legendarnego brytyjskiego serialu “’Allo ’Allo! “. W poniedziałek w wieku 75 lat zmarł aktor Gorden Kaye, czyli odtwórca roli Rene Artois – właściciela kawiarenki, w której przenikały się ścieżki wszystkich bohaterów tej hitowej produkcji.
Jak donosi BBC, Gorden Kaye zmarł dzisiaj rano w jednym z brytyjskich domów opieki, w którym spędzał ostatnie lata życia. Od prawie dziesięciu lat Kaye nie występował już w wielkich produkcjach telewizyjnych. Jego ostatnią ważną rolą była ta odegrana w 2007 roku w krótkiej, odświeżonej wersji “’Allo ’Allo! “.
BBC przypomina, że Gorden Kaye pojawił się w każdym z 84 odcinków hitowego serialu produkowanego w latach 1982-1992. Przypomnijmy, że polscy widzowie Rene Artois i innych bohaterów “’Allo ’Allo! ” mieli okazję poznać po raz pierwszy 6 listopada 1991 roku, gdy serial ten pojawił się na antenie TVP 2. Później był wielokrotnie powtarzany, także przez inne stacje. Ostatnio można było go obejrzeć na antenie TV Puls. źródło: BBC POLUB NAS NA FACEBOOKU

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: 0