Home Polish Polish — mix Nie żyje niezapomniany René z „’Allo ’Allo!”

Nie żyje niezapomniany René z „’Allo ’Allo!”

205
0
SHARE

NewsHubZmarł niezapomniany zbójnik Gąsior z „Janosika” Początkowo Kaye nie wiązał swojej przyszłości z aktorstwem. Pracował jako dziennikarz w radiu, był także zatrudniony w zakładzie produkującym tekstylia, winiarni czy fabryce traktorów.
Występować zaczął w latach 60., ale prawdziwą karierę zrobił dopiero w latach 80. W 1982 roku po raz pierwszy wcielił się w rolę René Artois w serialu komediowym „’Allo ’Allo!”. Zagrał w nim właściciela kawiarni w miejscowości Nouvion w okupowanej przez nazistów Francji.
Aktor zagrał we wszystkich odcinkach serialu. W rolę René wcielał się także w jego teatralnej wersji. W 1986 roku został nominowany do telewizyjnej nagrody BAFTA.
#wieszwiecej | Polub nas
Gordon Kaye wystąpił także w innych serialach, takich jak „Are You Being Served?”, „It Ain’t Half Hot Mum” czy „Podróż Pani Noah”. Zawsze był jednak kojarzony jako bohater „’Allo ’Allo!”.
W 1988 wyznał, że jest gejem. Wydał autobiografię, w której opisał jak był zmuszony ukrywać swoją orientację seksualną, a także radość z wolności, którą poczuł po ujawnieniu.

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: 0