Home Polish Polish — mix Nie żyje prezydent Stargardu Sławomir Pajor

Nie żyje prezydent Stargardu Sławomir Pajor

228
0
SHARE

NewsHubSławomir Pajor zmarł w środę około 23.00 w swoim domu. Miał 58 lat. Prezydentem Stargardu (woj. zachodniopomorskie) był od 2002 roku. Pełnił swoją funkcję nieprzerwanie przez cztery kadencje.
Sławomir Pajor odszedł w swoim domu w Stargardzie nagle. Prezydent najprawdopodobniej miał zator płuc. Na miejsce wezwano karetkę, ale prezydenta nie udało się już uratować. – poinformował portal gs24.pl.
Olgierd Geblewicz poinformował o śmierci prezydenta na Twitterze
Sławomir Pajor był absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego, gdzie ukończył studia ekonomiczne. Ukończył również studia podyplomowe na kierunku „kierowanie przedsiębiorstwem” na Uniwersytecie Szczecińskim oraz Pomorskiej Filii Polskiej Fundacji Promocji Kadr.
Pracował na kierowniczych stanowiskach w administracji samorządowej, m.in. w powiatowym urzędzie pracy w Łobzie, a także w urzędach rejonowych w Stargardzie, wówczas będącym Stargardem Szczecińskim i w Pyrzycach.
W latach 1990-94 był członkiem rady miasta i gminy Pyrzyc, które było jego rodzinnym miastem. Od 1998 do 2002 roku zasiadał w sejmiku zachodniopomorskim z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność.
Czterokrotnie wybierany na prezydenta
W 2002 wygrał wybory na urząd prezydenta Stargardu Szczecińskiego. Podczas kolejnych wyborów w 2006 roku ponownie został wybrany na drugą kadencję jako polityk bezpartyjny z listy Prawa i Sprawiedliwości. W 2010 roku po raz trzeci objął stanowisko prezydenta.
Na czwartą kadencję został wybrany w 2014 roku. Kandydował wtedy z ramienia komitetu wyborczego organizowanego przez lokalne ugrupowania oraz Platformę Obywatelską.
W 2015 roku Sławomir Pajor został odznaczony Odznaką Honorową za Zasługi dla samorządu terytorialnego.
Zobacz też: Prezydent o spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim:
Maryla Rodowicz: opiekuję się chorą matką
Tajemnica wizyt prezesa PiS w szpitalu. Miał mieć operację
Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!

Similarity rank: 4.2
Sentiment rank: 0