Home Polish Polish — mix "Po odejściu Kaczyńskiego Prawo i Sprawiedliwość przetrwa". Adam Bielan komentuje pogłoski o...

"Po odejściu Kaczyńskiego Prawo i Sprawiedliwość przetrwa". Adam Bielan komentuje pogłoski o stanie zdrowia prezesa

242
0
SHARE

NewsHuboniesienia o regularnych wizytach Jarosław Kaczyńskiego w szpitalu rozbudziły dyskusję o jego rychłej, politycznej emeryturze. Wicemarszałek Senatu Adam Bielan zapewnia, że prezes czuje się świetnie i przygotowuje się na bardzo długie rządzenie.
— Prezes jest w znakomitej kondycji psychicznej i fizycznej, więc myślę, że szykuje się na dość długie zarządzanie partią — powiedział w rozmowie z Jackiem Prusinowskim w Nowa TV. Bielan zapewnił przy tym, że nawet gdyby prezes zdecydował się na odejście, jego partia przetrwa. Z plotkami o odejściu z polityki po raz pierwszy mieliśmy do czynienia już w czerwcu 2014 roku, gdy byłego premiera zabrakło na uroczystościach związanych z 25. rocznicą pierwszych częściowo wolnych wyborów. Wówczas nieobecność Kaczyńskiego odczytano początkowo jako demonstracyjny afront, szybko okazało się jednak, że musiał on poddać się krótkiej terapii w szpitalu.
Podobne obawy pojawiły się w ostatnim czasie, kiedy przy ul. Szaserów w Warszawie. Jak się okazało, tym razem chodzi o leczenie stawu kolanowego prezesa.

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: 2.3