Home Polish Polish — mix Prezydent przyznał pośmiertnie Tomaszowi Kalicie odznaczenie za zasługi w działalności publicznej

Prezydent przyznał pośmiertnie Tomaszowi Kalicie odznaczenie za zasługi w działalności publicznej

261
0
SHARE

NewsHubTomasz Kalita zmarł w poniedziałek. Od wiosny 2016 r. zmagał się z chorobą nowotworową, 8 lutego skończyłby 38 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę w Warszawie na Powązkach Wojskowych.
W uroczystości udział weźmie prezydent Duda , który przyznał Kalicie – jak poinformował PAP dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski – “Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności publicznej”.
Pod koniec października 2016 r. Kalita spotkał się z prezydentem, z którym rozmawiał o onkologii w Polsce i “o legalizacji tzw. oleju z kannabinoidów”.
Oprócz prezydenta w uroczystościach pogrzebowych wezmą udział m.in.: rzecznik rządu Rafał Bochenek, b. premier Leszek Miller, b. marszałek Sejmu Jerzy Wenderlich, przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty, sekretarz generalny SLD Marcin Kulasek oraz zarząd Sojuszu Lewicy Demokratycznej – poinformowała w piątek rzeczniczka prasowa SLD Anna Maria Żukowska.
Mowy pogrzebowe wygłosić mają Leszek Miller w imieniu rodziny oraz Jerzy Wenderlich w imieniu koleżanek i kolegów z SLD.

Similarity rank: 2.1
Sentiment rank: 3.1