Home Polish Polish — mix Trump w Waszyngtonie. W piątek zaprzysiężenie

Trump w Waszyngtonie. W piątek zaprzysiężenie

224
0
SHARE

NewsHub„Trump nie widzi żadnego powodu, dla którego szczątki samolotu nie mogłyby zostać zwrócone” Donald Trump, który dotychczas podróżował prywatnym odrzutowcem, tym razem przyleciał do stolicy wojskowym boeingiem. Wysiadając w bazie Andrews pod Waszyngtonem wraz z żoną Melanią zasalutował oficerowi amerykańskich sił powietrznych i odjechał.
Pierwszym punktem piątkowych uroczystości, w których weźmie udział będzie złożenie wieńca na wojskowym cmentarzu Arlington. Następnie uda się na koncert przy pomniku Lincolna, gdzie wygłosi krótkie przemówienie.
Biblia Lincolna
W piątek na Kapitolu Trump złoży przysięgę na wierność konstytucji. Przysięgę będzie składał trzymając biblię Abrahama Lincolna oraz inną przekazaną mu przez matkę w 1955 roku. Następnie czym uda się do Białego Domu skąd będzie oglądać uroczystą paradę.
Imprezy towarzyszące rozpoczęły się już w czwartek. Gwiazdami koncertu inauguracyjnego Donalda Trumpa zatytułowanego „Przywrócić wspaniałość Ameryce” są piosenkarze muzyki country Toby Keitch i Lee Greenwood. Na scenie pojawił się też jeden z największych zwolenników nowego prezydenta aktor John Voight. – Będziemy częścią historii. Prezydent Lincoln, który siedzi tu z nami, na pewno się uśmiecha wiedząc, że Ameryka zostanie uratowana prze uczciwego i dobrego człowieka – mówił laureat Oscara.
Na inaugurację nowego prezydenta przybyło kilkaset tysięcy Amerykanów z całego kraju. Władze spodziewają się łącznie miliona osób. Podczas inauguracji i po jej zakończeniu odbędzie się wiele protestów i demonstracji.
#wieszwiecej | Polub nas
Służby przyznają, że największym zagrożeniem jest możliwy atak terrorystyczny, nie przeprowadzony jednak przez konkretną komórkę, a tzw. samotnego wilka. Nad bezpieczeństwem będzie czuwać 28 tys. funkcjonariuszy FBI, Secret Service, policji oraz członków Gwardii Narodowej.
Koszty uroczystości szacuje się na ponad 200 mln dolarów. Ponad połowa jest przeznaczona na zagwarantowanie bezpieczeństwa.
Dr. Tadeusz Diem o zaprzysiężeniu Donalda Trumpa na prezydenta USA

Similarity rank: 6
Sentiment rank: 10