Home Polish Polish — mix Tusk coraz bliżej powrotu do Polski? Na stanowisku szefa RE chce zastąpić...

Tusk coraz bliżej powrotu do Polski? Na stanowisku szefa RE chce zastąpić go… Francois Hollande

268
0
SHARE

NewsHubrancois Hollande po zakończeniu prezydentury chciałby zastąpić Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej – donosi francuski dziennik “Le Parisien”.
Hollande zrezygnował z ubiegania się o kolejną kadencję w fotelu prezydenta Francji, dlatego mnożą się pytania o to, co będzie robił po wyprowadzce z Pałacu Elizejskiego. Jak twierdzi, “Le Parisien”, odchodzący prezydent ma zakusy, by poszukać sobie miejsca na arenie międzynarodowej. Idealna byłaby właśnie Rada Europejska.
Przypomnijmy, że w maju na stanowisku szefa RE. Potem – zgodnie z umową – stanowisko to miałby przejąć reprezentant socjalistów. Jako że także w maju Francuzi wybiorą kolejnego prezydenta, Hollande wydaje się dobrym kandydatem. Francuski dziennik pisze, że jego plan jest jednym z największych sekretów Pałacu Elizejskiego. Prezydent miał “poprosić o absolutną ciszę na ten temat”.
Hollande ma jednak przed sobą kilka przeszkód. Na przykład taką, że jego kandydatura na szefa RE wymagałaby wsparcia ze strony francuskich władz. Jeśli prezydentem zostanie konserwatysta Francois Fillon, trudno to sobie wyobrazić.

Similarity rank: 1.2
Sentiment rank: 3.1