Home Polish Polish — mix Zanieczyszczenie powietrza w Pekinie

Zanieczyszczenie powietrza w Pekinie

340
0
SHARE

NewsHubWładze Pekinu wydadzą w tym roku równowartość 2,7 mld dolarów na walkę z zanieczyszczeniem powietrza w mieście – poinformowały w czwartek państwowe chińskie media.
Część pieniędzy zostanie wykorzystana na zamknięcie lub unowocześnienie ponad 2 tys. fabryk, wycofanie z użytku około 300 tys. starych pojazdów oraz na zastąpienie w obiektach położonych na obrzeżach stolicy energii ze spalania węgla energią z czystych źródeł – podała oficjalna agencja prasowa Xinhua, powołując się na burmistrza Pekinu Cai Qi.
Chińskie władze starają się doprowadzić do widocznej poprawy jakości powietrza, zwłaszcza w Pekinie i okolicznych regionach. Stolicę Chin w ostatnich tygodniach spowijał wyjątkowo gęsty smog, z powodu którego tymczasowo zamykano fabryki i szkoły.
Chiny wkładają dużo wysiłku w zmniejszenie swojej zależności od spalania węgla i uzyskanie energii z odnawialnych źródeł. Dyrektywy krajowej administracji ds. energii nakazały wycofanie się z budowy około 100 planowanych elektrowni węglowych w całym kraju, z których część już zaczęto wznosić .
W środę władze zainaugurowały działalność specjalnego oddziału policji ds. ochrony środowiska, który ma walczyć z nielegalnym opalaniem pomieszczeń materiałami zanieczyszczającymi powietrze.

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: -1.8