Home Polish Polish — mix Kownacki do PO: "macie krew na rękach". Ale na co dzień nie...

Kownacki do PO: "macie krew na rękach". Ale na co dzień nie przeszkadza mu to ściskać im te ręce i być z nimi na "ty"

183
0
SHARE

To mogła być rzeczowa dyskusja w Sejmie, ale znowu się nie udało. Platforma Obywatelska zwróciła się o udzielenie informacji w sprawie wykorzystywania przez premier i prezydenta samolotów CASA do celów prywatnych. Odpowiedź była krótka – według wiceszefa MON Bartosza Kownackiego nie ma o czym gadać, bo…
Bartosz Kownacki nie przebierał dzisiaj w Sejmie w słowach • Fot. Łukasz Antczak / Agencja Gazeta Piotr Rodzik 23 lutego 2017 T o mogła być rzeczowa dyskusja w Sejmie, ale znowu się nie udało. Platforma Obywatelska zwróciła się o udzielenie informacji w sprawie wykorzystywania przez premier i prezydenta samolotów CASA do celów prywatnych. Odpowiedź była krótka – według wiceszefa MON Bartosza Kownackiego nie ma o czym gadać, bo PO “ma krew na rękach”. Ale, jak zauważył Marek Migalski, Kownacki ma całkiem dobre relacje z osobami, które oskarżył.
W imieniu PO wniosek, który tak rozgrzał Kownackiego, przedstawił Mariusz Witczak. Poseł zwrócił uwagę na pojawiające się w mediach informacje o lotach premier i prezydenta wojskową CASĄ. Chodzi o loty prywatne, dodajmy.
– Nie jest prawdą, że pani premier wykorzystywała wojskowy transport lotniczy do celów prywatnych – przekonywał wiceszef MON. I kontynuował: – Nie jest prawdą, że rzekomo pani premier Beata Szydło 50 razy w ostatnim roku leciała wojskowym samolotem CASA do Krakowa.
Później mówił o instrukcji HEAD, po czym przeszedł do ostrego ataku na Platformę. – Skończcie ten chocholi taniec wokół transportu najważniejszych osób w państwie. Na całym świecie to się odbywa, a wy, jako Platforma Obywatelska, macie najmniejsze prawo, żeby o tym mówić, bo to wy macie krew na rękach – stwierdził. – Bo robiliście ten chocholi taniec z mediami przez ostatnie kilka lat. (…) Nie macie prawa w tej sprawie się wypowiadać, bo przyzwoitość zakazuje, że jeżeli ma się krew 96 ludzi na rękach przez właśnie ten chocholi taniec, to się dzisiaj siedzi cicho. Tyle możecie zrobić – dodał Kownacki. Hipokryzję w argumentacji polityka Prawa i Sprawiedliwości wykazał na Twitterze politolog i były europoseł PiS Marek Migalski. Jak stwierdził, wypowiedź wiceministra obrony była “zabawą dla pisowskiego ludu”, a sam Kownacki jest na “ty” i wita się z osobami, które rzekomo mają krew na rękach. Krew na rękach PO? Ile razy dziennie Kownacki ściska te ręce? Z iloma posłami PO jest na “ty”. Ot, zabawy dla pisowskiego ludu. — Marek Migalski (@mmigalski) 23 lutego 2017 Napisz do autora: piotr.rodzik@natemat.pl POLUB NAS NA FACEBOOKU

Similarity rank: 5.4
Sentiment rank: 1.8