Home Polish — mix Nowi świadkowie ws. wypadku z udziałem premier. Zgłosiła ich obrona podejrzanego

Nowi świadkowie ws. wypadku z udziałem premier. Zgłosiła ich obrona podejrzanego

295
0
SHARE

Prokuratura zamierza przesłuchać ośmiu świadków.
Premier tweetuje: Za każdy dobry gest z serca dziękuję! Czuję się dobrze – Świadkowie z wniosku dowodowego obrońcy zostaną przesłuchani prawdopodobnie w środę lub czwartek. Są to osoby, które według obrońcy mają mieć wiedzę na temat wypadku albo okoliczności bądź sytuacji drogowej poprzedzającej wypadek – powiedział prok. Krzywicki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Krakowie. Jak dodał, pierwszy wniosek obrońcy dotyczył sześciu świadków, a drugi – kolejnych dwóch.
Obrońca Sebastiana K. mec. Władysław Pociej nie chciał wypowiadać się na temat zgłoszonych przez siebie świadków. – Mogę jedynie potwierdzić informację, że faktycznie złożyłem wnioski o przesłuchanie najpierw sześciu, a potem dwóch świadków. Ze względu na tajemnicę postępowania nie mogę powiedzieć nic więcej – dodał.
Jak poinformował prok. Krzywicki, prokuratura podjęła również czynności zmierzające do ustalenia nowych świadków wypadku, o których poinformowała telewizja TVN24. Mieli to być uczestnicy terapii antyalkoholowej, którzy słyszeli huk wypadku, ale nie słyszeli sygnałów dźwiękowych kolumny. – Prokurator zwolnił prowadzących terapię z tajemnicy i wystąpił o listę uczestników terapii – powiedział rzecznik. – Kontynuowane będzie także ponowne przesłuchanie świadków w Oświęcimiu – dodał rzecznik.
Premier Szydło w prokuraturze. Opowiedziała o wypadku rządowej limuzyny
Powiedział, że kolejne czynności zaplanowane przez prokuraturę na przyszły tydzień, oprócz przesłuchania świadków, to demontaż i odczytywanie urządzeń rejestracyjnych w samochodzie Audi A8, którym jechała premier.
– Jak się okazało, jest to niezwykle czułe i bardzo zaawansowane technologicznie urządzenie, w związku z czym pierwsza próba demontażu i odczytania nie powiodła się. Zespół biegłych z Instytut Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych Politechniki Krakowskiej został więc poszerzony o dodatkowego specjalistę z zakresu rejestratorów – poinformował prok. Krzywicki. Jak dodał, „jeżeli zajdzie taka potrzeba, prokuratura poprosi też o pomoc producenta”.
Biegli z Politechniki Krakowskiej wydadzą też opinię na temat stanu technicznego pojazdów biorących udział w wypadku – Fiata Seicento oraz Audi A8.
W toku śledztwa trwają także analizy nagrań z monitoringu i poszukiwania kolejnych świadków.

Similarity rank: 7.5
Sentiment rank: -2.7