Home Polish Polish — mix Opioła: Przetarg na śmigłowce przetnie spekulacje

Opioła: Przetarg na śmigłowce przetnie spekulacje

239
0
SHARE

Dobrze, że resort obrony narodowej zdecydował się ogłosić przetarg na śmigłowce – ocenił w poniedziałek przewodniczący sejmowej komisji ds. Służb Specjalnych Marek Opioła (PiS). Jego zdaniem przetarg ten przetnie spekulacje.
W sobotę w Monachium minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zapowiedział, że w poniedziałek zostanie ogłoszony przetarg na śmigłowce dla polskiej armii. Sprecyzował, że polskim siłom zbrojnym zostaną przekazane dwa śmigłowce do ćwiczeń, zaś przetarg dotyczy zakupu 16 śmigłowców.
Poseł Opioła w poniedziałek w TOK FM skomentował tę zapowiedź: “Dobrze, że wreszcie resort obrony narodowej zdecydował się ogłosić przetarg, i że to wreszcie przetnie różnego rodzaju spekulacje. W najbliższym czasie będziemy mogli znać, jakim śmigłowcem będą latały wojska specjalne, jaki będzie służył ratownictwu morskiemu”.
Pytany o to, dlaczego poprzedni przetarg, na Caracale, musiał zostać odwołany, Opioła powiedział: “To był przetarg, który od początku wzbudzał wiele kontrowersji, wynikających z tego, że czas, w którym się on odbywał, to był czas przed wyborami(…). To nie służyło przetargowi”
Poseł wyraził nadzieję, że przetarg na śmigłowce odbędzie się jak najszybciej. “Jest przetarg, jest wreszcie wypracowana procedura i wreszcie są znane założenia” – powiedział.
Pytany, czy zna już szczegóły przetargu, powiedział, że nie. Dodał, że proces przygotowania przetargu odbywa się w Inspektoracie Uzbrojenia MON. “Jeśli (sejmowa – przyp. PAP) Komisja Obrony Narodowej zechce poznać tego rodzaju informację, pewnie zostanie ona udzielona przez ministra” – powiedział. Zaznaczył, że jeśli są to informacje niejawne, komisję trzeba byłoby w takiej sytuacji zwołać w trybie niejawnym.

Similarity rank: 5.2
Sentiment rank: 2.4