Home Polish Polish — mix Samolot spadł na centrum handlowe w Melbourne. Zginęło 5 osób.

Samolot spadł na centrum handlowe w Melbourne. Zginęło 5 osób.

195
0
SHARE

W katastrofie małego samolotu, który spadł we wtorek rano na centrum handlowe na przedmieściu Melbourne zginęło 5 osób – poinformowała policja. Przyczyną katastrofy była awaria silnika. – Sprawdź najnowsze wiadomości i wydarzenia z Europy i ze świata. Poznaj komentarze i podyskutuj na forum.
Jak poinformował zastępca komisarza policji stanu Victoria Stephen Leane, samolot typu Beechcraft B200 King Air doznał “katastrofalnej awarii silnika” wkrótce po starcie z niewielkiego lotniska Essendon.
Maszyna spadła na centrum handlowe Direct Factory Outlet, które znajduje się niedaleko końca pasa startowego lotniska. Na pokładzie znajdowało się pięć osób i wydaje się, że nikt nie przeżył katastrofy – powiedział Leane.
Według rzeczniczki jednej z firm mających sklep w centrum, samolot spadł na jeden z magazynów, przebił jego dach i zapalił się. Palące się szczątki maszyny uszkodziły samochody na pobliskim parkingu.
Samolot wystartował do lotu czarterowego na wyspę King Island, położoną w cieśninie Bass oddzielającą Australię od Tasmanii. Maszyna spadła na centrum handlowe na krótko przed godz. 9 rano, czasu lokalnego, na godzinę przed otwarciem centrum. Dzięki temu – jak podkreśla policja – nie było ofiar na ziemi.
Telewizja Sky News przekazała obrazy, na których widać słup dymu nad centrum handlowym i zniszczony dach magazynu centrum handlowego.
Na miejsce przybyła policja, ambulanse i strażacy , którzy ugasili płonącą maszynę. Zamknięto przebiegające w pobliżu autostrady Tullamarine i Calder.
Lotnisko Essendon, odległe o ok.13 km od centrum Melbourne , drugiego pod względem wielkości miasta Australii, obsługuje głównie małe samoloty. Katastrofa nie zakłóciła pracy głównego portu lotniczego Melbourne.
Wyspa King Island położona w odległości 245 km na południe od Melbourne, jest popularnym celem wycieczek ze względu na piękne plaże.

Similarity rank: 5.4
Sentiment rank: -2.1