Home Polish Polish — mix D. Trump: Czas pokaże, czy da się złagodzić spór handlowy z Chinami

D. Trump: Czas pokaże, czy da się złagodzić spór handlowy z Chinami

157
0
SHARE

Prezydent Donald Trump zadeklarował w sobotę, że jego rozmowy z chińskim prezydentem Xi Jinpingiem przebiegły dobrze, ale “tylko czas pokaże”, czy da się osiągnąć jakikolwiek postęp w rozwiązywaniu sporu wokół handlu USA z Chinami.
Prezydent Donald Trump zadeklarował w sobotę, że jego rozmowy z chińskim prezydentem Xi Jinpingiem przebiegły dobrze, ale „tylko czas pokaże”, czy da się osiągnąć jakikolwiek postęp w rozwiązywaniu sporu wokół handlu USA z Chinami.
Minister handlu USA Steve Mnuchin powiedział w piątek, że obie strony przedstawią w ciągu 100 dni swe projekty dotyczące większego zrównoważenia wymiany dóbr i usług między Stanami Zjednoczonymi i Chinami.
Trump wielokrotnie krytykował Chiny za utrzymywanie wysokiej nadwyżki eksportu nad importem w handlu z USA oraz za przechwytywanie miejsc pracy, które w innym przypadku zajmowaliby Amerykanie.
Zatrzymując się w piątek w drodze powrotnej na Alasce w związku z koniecznością zatankowania prezydenckiego Boeinga 747 Xi spotkał się na własne życzenie z gubernatorem tego stanu Billem Walkerem. Gubernator zadeklarował, że w razie zrealizowania postulowanej przez niego budowy gazociągu z alaskańskich złóż na wybrzeże możliwe byłoby zaopatrywanie Chin skroplonym gazem ziemnym przez całe pokolenie.
PAP/RIRM

Similarity rank: 2.1
Sentiment rank: -0.2