Wreszcie przyszedł czas, że nasze pieniądze nie są rozkradane, lukę VAT udało się zmniejszyć o 40 proc. – podkreślił w środę prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Obornik (Wielkopolska) . Jak dodał m.in. dzięki tym funduszo
“Wielkopolska taka jest i Oborniki są takim typowym wielkopolskim miastem – porządnym ułożonym, czystym, uporządkowanym. I to ja zawsze, jako obywatel RP i jako Krakus, w pewnym sensie niezwykle sobie ceniłem, że Wielkopolska potrafi się rozwijać, że to jest takie miejsce, gdzie ludzie w sposób niezwykle zaplanowany realizują swoją pracę i dzięki tej pracy realizują także życiowy sukces” – powiedział prezydent. Jak zaznaczył szczególnie wyraźnie widoczne po 1989 r. było to, że w Wielkopolsce “ludzie radzą sobie rzeczywiście dobrze”. “Mogę państwa zapewnić, że pozostała część Polski zawsze trochę Wielkopolsce tej zaradności, tej umiejętności zazdrościła” – dodał prezydent.
“Ona jest tutaj, w tej ziemi, w waszej krwi, w tej ziemi, która zawsze była ziemią Polską i dla mnie jako prezydenta, to także jest niezwykle ważne” – podkreślił.
Prezydent ocenił również, że poprzedniej koalicji PO-PSL przez 8 lat rządów nie udało się ukończyć drogi S11, jednak – jak zaznaczył – “może teraz, w najbliższych latach tę wielką inwestycję uda się przeprowadzić”. Dodał, że droga S11 “jest bez wątpienia niezwykle potrzebna nie tylko Obornikom”. “Ona jest potrzebna całej tej części Polski, komunikacji pomiędzy Wrocławiem a Poznaniem i dalej na północ Polski jako okno na świat” – powiedział.
Duda podkreślił, że w Wielkopolsce funkcjonuje obecnie wiele inwestycji, w tym wielkich inwestycji zagranicznych. “Mnie jako prezydenta to bardzo cieszy, to dobrze, że inwestorzy z zagranicy przyjeżdżają, że inwestują w Polsce, że tym samym dają ludziom pracę i że podatki spływają w związku z tym do polskiego budżetu” – mówił.
“Wreszcie przyszedł czas, że nasze pieniądze nie są rozkradane, lukę VAT udało się zmniejszyć o 40 proc. – to niezwykle ważne, to m.in. dzięki tym pieniądzom będzie można dalej płacić 500 plus” – dodał prezydent.

Similarity rank: 4.2
Sentiment rank: 0.7