Gdańsk: ciało noworodka znalezione w sortowni śmieci – Pracownicy Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku znaleźli ciało martwego noworodka w sortowni śmieci. Sekcja zwłok, która może pomóc ustalić okoliczności śmierci dziecka została zaplanowana na piątek.
Pracownicy Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku znaleźli ciało martwego noworodka w sortowni śmieci. Sekcja zwłok, która może pomóc ustalić okoliczności śmierci dziecka została zaplanowana na piątek.
Zdjęcie
W sortowni śmieci znaleziono ciało noworodka. / Wojciech Stróżyk / East News
Jak informuje Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, ciało chłopca zostało znalezione w czwartek przez pracowników obsługujących taśmociąg w sortowni Zakładu Utylizacyjnego w gdańskiej dzielnicy Szadółki.
Wawryniuk wyjaśniła, że po wykonaniu na miejscu czynności przez policję i prokuraturę ciało noworodka zostanie przekazane do gdańskiego Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie na piątek zaplanowano sekcję zwłok.
Policja i śledczy apelują o informacje w tej sprawie. “Prosimy o kontakt osoby, które zetknęły się w ostatnim czasie z ciężarną kobietą, która mogła być matką dziecka” – powiedziała PAP Wawryniuk.

Similarity rank: 4.2
Sentiment rank: -1.5