Home Polish Polish — mix Kolejny wiceminister rządu PiS. Beata Szydło powołała Pawła Cybulskiego

Kolejny wiceminister rządu PiS. Beata Szydło powołała Pawła Cybulskiego

104
0
SHARE

Premier Beata Szydło powołała z dniem 1 kwietnia 2017 r. Pawła Cybulskiego na stanowisko wiceministra finansów oraz zastępcę szefa Krajowej Administracji Skarbowej – informuje Ministerstwo Finansów.
Jak wynika z informacji podanych przez resort, Paweł Cybulski – absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego – był związany z administracją skarbową, począwszy od stanowiska komisarza skarbowego do dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie (1995-2007).
W informacji resortu czytamy, że w 2004 r. wdrożył w administracji skarbowej system samooceny CAF (Common Assessment Framework). Kierowany przez Cybulskiego urząd skarbowy nagrodzono w konkursie organizowanym przez Szefa Służby Cywilnej na najbardziej przyjazny urząd administracji rządowej. Zainicjował i zorganizował I Konferencję Jakości Służb Skarbowych (2004).
Krajowa Administracja Skarbowa , której wiceszefem został Cybulski, działa od 1 marca 2017 roku na podstawie specjalnej ustawy. Powstała w wyniku konsolidacji Służby Celnej, administracji podatkowej i kontroli skarbowej. KAS ma być wyspecjalizowaną administracją rządową, wykonującą zadania z zakresu realizacji dochodów podatkowych, należności celnych, opłat oraz niepodatkowych należności budżetowych. Szefem KAS jest wiceminister finansów (w randze sekretarza stanu) Marian Banaś.

Similarity rank: 3.1
Sentiment rank: 0