Home Polish — mix Liga niemiecka: Dwa gole Lewandowskiego. Bayern mistrzem Niemiec piąty raz z rzędu....

Liga niemiecka: Dwa gole Lewandowskiego. Bayern mistrzem Niemiec piąty raz z rzędu. [WIDEO]

271
0

Piłkarze Bayernu Monachium po wyjazdowym zwycięstwie 6: 0 nad Wolfsburgiem w 31. kolejce zapewnili sobie piąte z rzędu i 27. w historii mistrzostwo Niemiec. Robert Lewandowski zdobył w sobotę dwie bramki i prowadzi w klasyfikacji strzelców Bundesligi. – Ligi zagraniczne – najnowsze wyniki…
Monachijczycy do wywalczenia w sobotę tytułu potrzebowali swojej wygranej oraz potknięcia wicelidera RB Lipsk. Oba warunki zostały spełnione. Bayern bez problemów wygrał z przeżywającym sportowy kryzys “Wilkami”, natomiast drużyna z Lipska zaledwie zremisowała u siebie z przedostatnim FC Ingolstadt 0: 0.
Lewandowski, który rozegrał całe spotkanie, trafił do bramki Wolfsburga w 36. i 45. minucie (na 2: 0 i 3: 0) . W zespole gospodarzy w pierwszej połowie wystąpił Jakub Błaszczykowski.
>>>VfL Wolfsburg – Bayern Monachium 0: 6. Zobacz gole
Łącznie Lewandowski ma w obecnym sezonie 28 trafień. O jedno ustępuje mu Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang z Borussii Dortmund.
Trzy kolejki przed zakończeniem sezonu Bayern ma 73 punkty i o dziesięć wyprzedza RB Lipsk .
To piąte z rzędu mistrzostwo Niemiec Bayernu, czego nie dokonał wcześniej żaden klub w Bundeslidze. Ogółem Bawarczycy mogą cieszyć się z 27. w historii mistrzostwa kraju. Aż 26 z tych tytułów wywalczyli od 1969 roku.
Od kilku dni wiadomo, że Bayern nie wywalczy dubletu. W półfinale rozgrywek o Puchar Niemiec przegrał u siebie 2: 3 z Borussią Dortmund. Wcześniej podopieczni Carlo Ancelottiego odpadli w ćwierćfinale Ligi Mistrzów po dwóch porażkach z Realem Madryt (1: 2 i 2: 4 po dogrywce) .