Home Polish Polish — mix Trzy ofiary wypadku w Śmiadowie (Zachodniopomorskie) . W tym dwoje dzieci

Trzy ofiary wypadku w Śmiadowie (Zachodniopomorskie) . W tym dwoje dzieci

372
0
SHARE

Trzy osoby, w tym dwoje dzieci zginęły w zderzeniu czołowym samochodu osobowego z ciężarowym, do którego doszło w czwartek po południu na drodze krajowej nr 20 niedaleko miejscowości Śmiadowo (woj. zachodniopomorskie) .
W wyniku wypadku śmierć poniósł mężczyzna kierujący samochodem osobowym, a także dwoje dzieci – dziesięcioletni chłopiec i dwunastoletnia dziewczynka – poinformował rzecznik prasowy zachodniopomorskiej straży pożarnej Tomasz Kubiak.
– Kierujący samochodem osobowym 76-letni mężczyzna, jadąc od Czaplinka, na łuku drogi wjechał na pobocze, a później najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem, znalazł się na przeciwległym pasie ruchu i uderzył w nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówkę – powiedziała mł. asp. Anna Matys z policji w Szczecinku.
– Mężczyzna zginął na miejscu. Dzieci były reanimowane – podał lokalny portal iszczczecinek.pl .
Jak dodała mł. asp. Anna Matys, kierowca ciężarówki był trzeźwy.
Droga w okolicach Śmiadowa jest zablokowana w obu kierunkach. Policja wyznaczyła objazdy przez miejscowości Łubowo i Krągi.
Jak informuje dyżurny punktu informacji drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie, utrudnienia mogą potrwać w tym miejscu do godziny 20: 00.
Około godziny 18: 00 dyżurny Punktu Informacji Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad podał, że przewidywany czas utrudnienia w ruchu w tym miejscu to 3 godziny.
PAP, iszczcinek.pl, polsatnews.pl

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: -2.5