Home Polish — mix USA: Strzały w szkole w San Bernardino. Są ranni i zabici

USA: Strzały w szkole w San Bernardino. Są ranni i zabici

93
0
SHARE

W szkole podstawowej w kalifornijskim San Bernardino padły w poniedziałek strzały. Nie żyje dwóch dorosłych, dwóch rannych uczniów przetransportowano do szpitala. Nie ma na razie informacji o ich stanie. Szkołę ewakuowano.
Szef policji w San Bernardino Jarrod Burguan powiedział, że – jak się wydaje – była to próba zabójstwa i samobójstwa. Rzeczniczka władz oświatowych San Bernardino, Maria Garcia, powiedziała, że przypuszcza się, iż jedna z dorosłych ofiar znała sprawcę, który strzelał w klasie.
Nie ma na razie informacji na temat tożsamości i motywów sprawcy.
W grudniu 2015 roku w San Bernardino małżeństwo – wg FBI byli to zradykalizowani muzułmanie – zastrzeliło 14 osób w ośrodku pomocy dla niepełnosprawnych. Zabójcy – urodzony w USA mężczyzna i jego pochodząca z Pakistanu żona – zginęli w wymianie ognia z policją. Państwo Islamskie ogłosiło, że sprawcy masakry byli jego zwolennikami.
Associated Press zwraca uwagę, że wskaźnik przestępczości jest w liczącym 216 tys. mieszkańców San Bernardino bardzo wysoki. „Los Angeles Times” podaje, że w zeszłym roku zanotowano tam 62 zabójstwa, co oznacza wzrost o 41 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Similarity rank: 5.3
Sentiment rank: -1.4