Home Polish — mix Warszawa wprowadzi bezpłatną komunikację miejską dla uczniów

Warszawa wprowadzi bezpłatną komunikację miejską dla uczniów

263
0
SHARE

Od września br. uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej – zdecydowali w czwartek jednomyślnie stołeczni radni. Prawo do darmowych przejazdów może uzyskać ok. 150 tys. uczniów.
“To nie jest tylko taki populistyczny program polegający na tym, że mówimy, że bilety będą za darmo, liczymy, że będzie ok. 30 tysięcy przejazdów więcej (komunikacją miejską – PAP)” – powiedziała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz na briefingu po głosowaniu nad uchwałą ws. darmowej komunikacji dla uczniów. Podkreśliła, że za darmo komunikacją miejską będą mogli podróżować uczniowie, którzy mieszkają i uczą się w Warszawie, a ponadto uczniowie, którzy mieszkają poza Warszawą, ale uczą się w stolicy. Wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska dodała, że dla miasta ważne jest również wyrabianie nawyku u dzieci korzystania z komunikacji publicznej.
“Ok. 12 mln zł szacujemy kosztować będzie nas ten program” – powiedziała Kaznowska.
Rodzice mogą już składać w szkołach stosowne wnioski wraz ze zdjęciem dziecka. Zarząd Transportu Miejskiego będzie czekał do 19 kwietnia na przysłanie dokumentów przez szkoły.
Uczniowie będą podróżować bezpłatnie na podstawie spersonalizowanych kart miejskich. Według danych ratusza, od września prawo do darmowych przejazdów może uzyskać ok. 150 tys. uczniów.

Similarity rank: 3.1
Sentiment rank: 1.7