Home Polish Polish — mix Wybuch bomby w kościele. Władze mówią o 13 ofiarach śmiertelnych

Wybuch bomby w kościele. Władze mówią o 13 ofiarach śmiertelnych

80
0
SHARE

13 osób zginęło, a 25 zostało rannych w eksplozji bomby w mieście Tanta, na północ od Kairu.
Do wybuchu bomby doszło w kościele św. Jerzego. Jest to świątynia Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego. W budynku znajdowało się wielu wiernych w związku z przypadającą dziś Niedzielą Palmową.
Według lokalnych mediów, na miejscu były dwie eksplozje, a rannych jest więcej niż to wynika z oficjalnego komunikatu władz.
W grudniu ubiegłego roku 25 osób zginęło w zamachu na kościół koptyjski w Kairze. Chrześcijanie stanowią około 10 proc. populacji Egiptu i niejednokrotnie padali ofiarami ataku islamskich ekstremistów. Do wybuchu bomby doszło w kościele św. Jerzego. Jest to świątynia Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego. W budynku znajdowało się wielu wiernych w związku z przypadającą dziś. Według lokalnych mediów, na miejscu były dwie eksplozje, a rannych jest więcej niż to wynika z oficjalnego komunikatu władz. W ubiegłego roku 25 osób zginęło w zamachu na koptyjski w Kairze. Chrześcijanie stanowią około 10 proc. populacji Egiptu i niejednokrotnie padali ofiarami ataku islamskich ekstremistów.

Similarity rank: 1.1
Sentiment rank: -4.1