Nasz mistrz zapowiadał, że się nie podda i będzie walczył o powrót do pełnego zdrowia. Pierwszy sukces już jest. Tomasz Gollob odzyskał głębokie czucie w nogach. – Poznaj z nami świat sportów motorowych – Formuły 1, żużlu i innych. Kubicuj z nami. Wyścigi formuły 1. Kubica, bolid, wyniki wyścigów.
Gollob cały czas znajduje się na oddziale neurochirurgii Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy, skąd docierają coraz bardziej optymistyczne informacje na temat stanu jego zdrowia Żużlowiec niemal w pełni odzyskał już czucie głębokie w nogach, a to oznacza, że zdaje sobie sprawę z ułożenia nóg w pozycji leżącej, a podczas ćwiczeń orientuje się za którą jest dotykany przez lekarzy i rehabilitantów – informuje “Przegląd Sportowy”.
To daje cień nadziei na powrót pełnego czucia w nogach. Do tego jeszcze jednak długa droga, bo choć powrót czucia głębokiego jest doskonałą wiadomością, to nie jest gwarancją odzyskania sprawności. Gollob może równie dobrze zatrzymać się na tym etapie i już nigdy nie odzyskać pełnego czucia, jak również za kilka lat stanąć o własnych siłach. Najważniejsza wiadomość jest taka, że ostatnie badania potwierdziły, że rdzeń nie jest zupełnie przerwany – mówi na łamach “PS” prof. Marek Harat.
46-letni Tomasz Gollob, indywidualny mistrz świata z 2010 roku, 23 kwietnia miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ jednak poważnemu wypadkowi. Jak wykazały badania, doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał również stłuczone oba płuca. Przeszedł długą operację i był przez lekarzy utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej.
Galeria Przejdź do galerii »
Ryk silników na Stadionie Narodowym. Żużlowa Grand Prix po raz trzeci w Warszawie [Foto]
W sobotę po raz trzeci żużlowa Grand Prix odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. Pięciu polskich uczestników zapowiada, że walką o punkty mistrzostw świata zamierzają oddać hołd ciężko kontuzjowanemu Tomaszowi Gollobowi. Dziś na obiekcie w stolicy odbył się oficjalny trening.

Continue reading...