Home Polish Polish — mix "Duda i Macron umówili się na marginesie". Ten tweet Kancelarii Prezydenta idealnie...

"Duda i Macron umówili się na marginesie". Ten tweet Kancelarii Prezydenta idealnie oddaje relacje Polski z Zachodem

259
0
SHARE

“Trwa rozmawia telefoniczna Prezydenta Andrzeja Dudy z Emmanuelem Macronem” – poinformowała Kancelaria Prezydenta na Twitterze. A chwilę później opublikowała komunikat podsumowujący tę rozmowę, który zabrzmiał bardziej złośliwie niż przytyki opozycji. Przypadkiem prezydenckiej ekipie świetnie udało się też podsumować pozycję Polski na świecie.
Wpis Kancelarii Prezydenta o spotkaniu z Emmanuelem Macronem “na marginesie” przypadkiem świetnie oddał obecną pozycję Polski na świecie. • Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta Włodzimierz Szczepański 12 maja 2017
“Trwa rozmawia telefoniczna Prezydenta Andrzeja Dudy z Emmanuelem Macronem” – poinformowała Kancelaria Prezydenta na Twitterze. A chwilę później opublikowała komunikat podsumowujący tę rozmowę, który zabrzmiał bardziej złośliwie niż przytyki opozycji. Przypadkiem prezydenckiej ekipie świetnie udało się też podsumować pozycję Polski na świecie. Prezydenci @AndrzejDuda i @EmmanuelMacron umówili się wstępnie na pierwsze spotkanie na marginesie najbliższego szczytu #NATO. — KancelariaPrezydenta (@prezydentpl) 12 maja 2017 “Prezydenci Andrzej Duda i Emmanuel Macron umówili się wstępnie na pierwsze spotkanie na marginesie najbliższego szczytu NATO” – doniosła Kancelaria Prezydenta. I określenie “na marginesie” natychmiast przypomniało, że z jakiej pozycji polska głowa państwa będzie nawiązywała relacje z nowym prezydentem Francji. Poprzedni prezydent François Hollande naraził się “dobrej zmianie” rzekomym “szantażowaniem” Beaty Szydło. Emmanuel Macron na celowniku PiS znalazł się zaś za krytykę populizmu Jarosława Kaczyńskiego.
POLUB NAS NA FACEBOOKU

Continue reading...