Home Polish Polish — mix Finał Eurowizja 2017: wygrał Portugalczyk, a na scenie goły tyłek!

Finał Eurowizja 2017: wygrał Portugalczyk, a na scenie goły tyłek!

812
0

Finał Eurowizji 2017 już za nami. Na scenie pojawiło się 26 artystów, wśród nich nasz reprezentantka Kasia Moś z piosenką „Flashlight”. Emocjonujący finał 62. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie wygrał Portugalczyk z piosenką „Amar Pelos Dois”. Kasia Moś zajęła dopiero 22. miejsce w Finale Eurowizji.
W tym roku 62. Konkurs Piosenki Eurowizji odbył się w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym w Kijowie. Na scenie pojawiło się 26 artystów. Nasz kraj reprezentowała Kasia Moś, która wykonała utwór „Flashlight”. Polka wystąpiła jako druga w show. Dzisiaj po północy poznaliśmy zwycięzce Finału Eurowizji 2017. Laureatem został Portugalczyk Salvador Sobral z piosenką „Amar Pelos Dois”, który zdobył aż 758 punktów. Na drugim miejscu znalazł się przedstawiciel Bułgarii Kristian Kostov z 615 punktami, a na trzecim grupa Sunstroke Project z Mołdawii, która zebrała 374 punkty. Reprezentantka Polski Kasia Moś zdobyła 64 punkty i zajęła 22 miejsce. Gospodarze konkursu, reprezentowani przez zespół O. Torvald, znaleźli się na 24 miejscu.
Gość honorowy
Gościem honorowym finału Eurowizji miał być prezydent Ukrainy Petro Poroszenko z małżonką. Jednak w ostatniej chwili odwołał swoją obecność ze względu na ostrzał miasta Awdijiwka w obwodzie donieckim. W sobotnim ataku artyleryjskim, dokonanym przez prorosyjskich separatystów, zginęły tam cztery osoby cywilne a jedna została ciężko ranna.
Polska reprezentantka
Każdy z 26 artystów miał tylko 3 minuty na zaprezentowanie się z jak najlepszej strony. Kasia Moś wystąpiła w pięknej, jasnej sukience, która podkreślała jej atuty i robiła ogromne wrażenie. Za naszą reprezentantkę trzymała kciuki nawet Kancelaria Prezydenta.
Choć publiczność żywo zareagowała na „Flashlight”, to niestety Kasi Moś nie udało się powalczyć o podium. Polska otrzymała 41 punktów od widzów i ostatecznie zajęła 22 miejsce.
Czarujący zwycięzca
Zwycięzca tegorocznego Finału Eurowizji oczarował widzów subtelnym utworem „Amal Pelos Dois”. – Muzyka to uczucia – powiedział Salvador Sobral. Chory na serce wokalista nie był wcześniej znany, po raz pierwszy zaprezentował się przed europejską publicznością dopiero w półfinale. Chociaż Portugalia od początku wysunęła się na prowadzenie, to zdarzyło się kilkukrotnie, że pierwsze miejsce może nie przypaść jej w udziale.
Jodłowanie i… goły tyłek
Występy były bardzo różne. Alma z Francji pojawiła się z melancholijnym „Requiem”, przedstawiciel Chorwacji śpiewał wysokimi dźwiękami o przyjaźni, a białoruski duet wykonywał piosenkę w języku ojczystym. Prowokacyjny występ Azerbejdżanu z… drabiną też zapada w pamięć, tak jak i jodłowanie Ilincy w wersji rumuńskiej oraz mocne brzmienie gospodarzy – zespołu O. Torvald. W trakcie głosowania pojawiła się też zwyciężczyni ubiegłorocznej Eurowizji Jamala ze swoim najnowszym hitem „I believe in U”. Wówczas na scenę wpadł fan, który niewątpliwie chciał „zabłysnąć” i pokazał… goły tyłek!