Home Polish Polish — mix Matura 2017: Język niemiecki. Arkusz i odpowiedzi na Interia.pl

Matura 2017: Język niemiecki. Arkusz i odpowiedzi na Interia.pl

330
0
SHARE

Matura 2017: Język niemiecki. Arkusz i odpowiedzi na Interia.pl – fakty.interia.pl – Część maturzystów będzie zmagać się dzisiaj z językiem niemieckim. O godz. 9: 00 ponad 19,2 tys. uczniów przystąpi do egzaminu z tego języka na poziomie podstawowym.
Część maturzystów będzie zmagać się dzisiaj z językiem niemieckim. O godz. 9: 00 ponad 19,2 tys. uczniów przystąpi do egzaminu z tego języka na poziomie podstawowym. Jeszcze dziś po godz. 14.00 i 19.00 opublikujemy na portalu arkusze CKE – język niemiecki poziom podstawowy i poziom rozszerzony wraz z odpowiedziami zaproponowanymi przez naszego eksperta.
Zdjęcie
Matura 2017 / Krzysztof Mystkowski / KFP / Reporter
Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego jest jednym z obowiązkowych egzaminów na maturze. Dwa pozostałe, obowiązkowe egzaminy pisemne, to język polski (poziom podstawowy) oraz matematyka (poziom podstawowy) . Ponadto maturzyści muszą zdać obowiązkowo dwa egzaminy ustne: z języka polskiego i języka obcego.
Od lat język niemiecki jest drugim – po języku angielskim – najczęściej wybieranym językiem obcym na maturze. Dziś przystąpi do niego na poziomie podstawowym 19,2 tys. tegorocznych absolwentów. Część z nich – 7,9 tys. – zmierzy się o godz. 14: 00 również z językiem niemieckim, ale na poziomie rozszerzonym.
Razem z tegorocznymi maturzystami egzamin z języka niemieckiego piszą osoby z wcześniejszych roczników: 897 osób zadeklarowało chęć zdawania tego języka na poziomie podstawowym, a 500 osób – na poziomie rozszerzonym.
Już po godzinie 14: 00 na naszym portalu opublikujemy arkusz CKE język niemiecki – poziom podstawowy wraz z odpowiedziami. O 19: 00 zamieścimy też arkusz CKE język niemiecki – poziom rozszerzony z proponowanymi rozwiązaniami.
Zobacz dotychczasowe arkusze i odpowiedzi z matury 2017:
ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z wiedzy o społeczeństwie – poziom rozszerzony (KLIKNIJ TUTAJ) ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka angielskiego – poziom rozszerzony (KLIKNIJ TUTAJ) ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka angielskiego – poziom podstawowy (KLIKNIJ TUTAJ)
ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z matematyki – poziom podstawowy (KLIKNIJ TUTAJ)
ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka polskiego – poziom podstawowy (KLIKNIJ TUTAJ)
ARKUSZ CKE I ODPOWIEDZI z języka polskiego – poziom rozszerzony (KLIKNIJ TUTAJ)
Matura 2017. Wyciekły arkusze? Uwaga na przecieki!
Bądź na bieżąco z Interią! Zajrzyjcie do naszego raportu specjalnego z arkuszami i odpowiedziami Matura 2017

Continue reading...