Home Polish Polish — mix Neumann o aferze wokół ekshumacji smoleńskich: "Najrozsądniej byłoby, gdyby wszystkie ofiary były...

Neumann o aferze wokół ekshumacji smoleńskich: "Najrozsądniej byłoby, gdyby wszystkie ofiary były we wspólnym grobie"

197
0
SHARE

Szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann odniósł się do skandalicznych informacji, że w trumnie generała Kwiatkowskiego znalazło się osiem ciał. Polityk ubolewał, że przed siedmioma laty nie skorzystano z rozwiązania, które zapobiegłoby tego typu problemom i uchroniło przed “podziałem na dwie Polski”.
Sławomir Neumann z PO przekonuje, że ofiary katastrofy smoleńskiej należało pochować w jednym wspólnym grobie. • Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta Jakub Noch 30 maja 2017 S zef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann odniósł się do skandalicznych informacji, że w trumnie generała Kwiatkowskiego znalazło się osiem ciał. Polityk ubolewał, że przed siedmioma laty nie skorzystano z rozwiązania, które zapobiegłoby tego typu problemom i uchroniło przed “podziałem na dwie Polski”. Sławomir Neumann szef klubu parlamentarnego PO w “Kwadrancie politycznym” TVP 1 Dzisiaj wszyscy jesteśmy mądrzejsi po tych latach. Uważam, że najrozsądniej – z punktu widzenia dzisiejszego dnia – byłoby, gdyby wszystkie ofiary były w jednym wspólnym grobie i wtedy nie mielibyśmy podziału na dwie Polski. Mielibyśmy wspólne obchody i wspólną dobrą pamięć o wszystkich ofiarach… W ten sposób w programie “Kwadrans polityczny” na antenie TVP 1 Sławomir Neumann komentował opublikowane przez dziennik “Fakt” informacje o odnalezieniu w trumnie gen. Bronisława Kwiatkowskiego fragmentów ciał aż siedmiu innych ofiar katastrofy smoleńskiej. Jeden z liderów Platformy Obywatelskiej stwierdził, iż to nie zmienia stanowiska jego partii w sprawie ekshumacji zarządzonych po przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. – Cały czas uważam, że w przypadkach, kiedy rodzina nie chce ekshumacji, nie powinno się jej dokonywać – stanowczo podkreślił Neumann.
POLUB NAS NA FACEBOOKU

Continue reading...