Home Polish — mix Ogromna ewakuacja w Hanowerze po odnalezieniu niewybuchu. 50 tys. mieszkańców musiało opuścić...

Ogromna ewakuacja w Hanowerze po odnalezieniu niewybuchu. 50 tys. mieszkańców musiało opuścić domy

285
0
SHARE

Saperzy rozpoczęli akcję usuwania bomby z czasów drugiej wojny światowej.
W Hanowerze rozpoczęła się w niedzielę ewakuacja 50 tys. osób mieszkających w części miasta, skąd po południu ma zostać usunięta przez saperów bomba z czasów drugiej wojny światowej. To jedna z największych tego rodzaju akcji po 1945 roku.
Strażacy i policjanci sprawdzają od rana czy mieszkańcy zastosowali się do polecenia opuszczenia zagrożonego terenu. Władze miasta oferują osobom, które znalazły się poza miejscem zamieszkania, bogaty program kulturalny – mogą pójść w tym czasie do kina lub wziąć udział w oprowadzaniu po jednym z muzeów.
Niewybuchy wykryto na działce budowlanej w dzielnicy Vahrenwald. Hanower był w czasie wojny obiektem licznych nalotów alianckich.
Akcja usuwania niewybuchu spowodowała też utrudnienia w pracy kolei. Pasażerowie podróżujący do lub przez Hanower muszą się liczyć z dłuższym czasem podróży lub dodatkową przesiadką. Od wczesnych godzin popołudniowych będzie zamknięty dworzec główny w stolicy Dolnej Saksonii. Pociągi będą się zatrzymywać na dworcach w Wolfsburgu, Lehrte, Wunstorfie lub Hannover Messe/Laatzen.
W zeszłym tygodniu w Hanowerze zakończyły się targi przemysłowe Hannover Messe.
ak/ PAP

Continue reading...