Home Polish Polish — mix Polski rynek gier komputerowych podbija świat Okna, gry, autobusy. Polska stawia na...

Polski rynek gier komputerowych podbija świat Okna, gry, autobusy. Polska stawia na "Made in Poland" Brak łańcucha i silnik elektryczny. Polski rower przyszłości Elektryczne auto z polskim "sercem" Świat technologii: telefon na nadgarstek "made in Poland"

176
0
SHARE

Firmy sprzedające za granicę mają świetne perspektywy. Eksport ma szansę pobić import i dołożyć trzy grosze do wzrostu gospodarki – podkreśla w…
Firmy sprzedające za granicę mają świetne perspektywy. Eksport ma szansę pobić import i dołożyć trzy grosze do wzrostu gospodarki – podkreśla w poniedziałkowym wydaniu “Puls Biznesu”.
Nowe zamówienia w przemyśle w marcu mocno odbiły – były o jedną trzecią wyższe niż rok temu – zaznacza poniedziałkowy “PB”.
Kosmiczne ceny paliwa przy autostradach. Zobacz, co zrobić, by nie przepłacać
Na autostradzie tankuj tylko w ostateczności, bo różnica za litr paliwa może się… zobacz więcej »
– Szczególnie obiecująca jest sytuacja firm eksporterów zatrudniających powyżej 50 pracowników. Dla nich wskaźnik nowych zamówień, pozwalający ocenić popyt na towary wytwarzane nad Wisłą, wystrzelił aż o 43,9 proc. – najmocniej w tej dekadzie. Według “PB” to nie tylko dobra wróżba dla biznesów nastawionych na sprzedaż za granicę, ale też sygnał, że eksport netto wciąż będzie wspierał wzrost gospodarczy.
– Polskie firmy przemysłowe odczuwają wyraźną poprawę koniunktury w strefie euro, gdzie wskaźniki nastrojów są obecnie najwyższe od sześciu lat – komentuje cytowany przez “PB” Wiktor Wojciechowski, główny ekonomista Plus Banku. Ekonomiści są zgodni, że motorem napędowym gospodarki będzie w tym roku zasilana transferami społecznymi konsumpcja. Trzy grosze do wzrostu PKB dołożą też nakłady na środki trwałe, które wyjdą nad kreskę po ubiegłorocznym załamaniu. Nie ma też powodów, aby dobre perspektywy, które rysują się przed eksporterami, nie wspierały rozwoju – czytamy w “PB”.
Autor: msz / Źródło: PAP
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Continue reading...