Home Polish Polish — mix Prezydenci szykują swoich następców

Prezydenci szykują swoich następców

215
0
SHARE

Powoli rusza wielka karuzela nazwisk kandydatów, którzy zamierzają powalczyć w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Sprawę komplikuje pomysł PiS, który zapał kandydatów ma ostudzić do dwóch kadencji. Jeżeli wypali, wielu, doświadczonych prezydentów ze Śląska i Zagłębia nie będzie mogło ubiegać się o reelekcję. Dlatego już…
Powoli rusza wielka karuzela nazwisk kandydatów, którzy zamierzają powalczyć w przyszłorocznych wyborach samorządowych. Sprawę komplikuje pomysł PiS, który zapał kandydatów ma ostudzić do dwóch kadencji. Jeżeli wypali, wielu, doświadczonych prezydentów ze Śląska i Zagłębia nie będzie mogło ubiegać się o reelekcję. Dlatego już myślą, kto będzie ich godnie zastępował, a oni jednocześnie będą mieli dalej wpływy.
Grażyna Dziedzic (62 l.) , prezydent Rudy Śląskiej, która sprawuje drugą kadencję po ciuchu namaściła już swojego następcę. Ma nim być Krzysztof Mejer (47 l.) , obecnie z-ca prezydenta, którego spotkać można na większości pikników i imprez w mieście.
– „Za wcześnie by o tym mówić, mamy sporo ważniejszych spraw. Jeżeli pani prezydent nie wystartuje, będziemy musli usiąść i wspólnie zastanowić się nad kandydatem” – mówi wymijająco Mejer.
Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć „zmęczony” jest już Andrzej Dziuba (60 l.) , prezydent Tychów, który od 17 lat rządzi miastem. Jego następcą może okazać się Michał Gramatyka (45 l.) , który obecnie jest wicemarszałkiem województwa śląskiego. To człowiek PO, z którą Dziuba sympatyzuje.
W Dąbrowie Górniczej Zbigniew Podraza (64 l.) , planuje namaścić swojego lewicowego kolegę Marcina Bazylaka (39 l.) , obecnie jego zastępcą. Ciekawie zapowiada się też rozgrywka w Bytomiu. Jeżeli Damian Bartyla (44 l.) , obecny prezydent nie wystartuje, jego następcą ma być Jakub Snochowski (28 l.) , prezes Polonii Bytom.
Spokojni są ci, którzy sprawują swoją pierwszą kadencję. Piotr Kuczera (40 l.) , prezydent Rybnika, Marcin Krupa (41 l.) , prezydent Katowic, Anna Hetman (54 l.) gospodarz Jastrzębia-Zdroju. Wszyscy zapowiedzieli, że będą ubiegać się o reelekcję.
Prezydenci, mieszkańcy czekają na żłobki
Ruszyła wypłata trzynastki
Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!

Continue reading...