Papież Franciszek powiedział w niedzielę w Watykanie, że osobiste spotkanie z uchodźcami pozwala
Papież Franciszek powiedział w niedzielę w Watykanie, że osobiste spotkanie z uchodźcami pozwala “rozproszyć strach i wypaczone ideologie”. Wierni modlili się z papieżem za ofiary pożarów w Portugalii.
“Pojutrze obchodzony będzie Światowy Dzień Uchodźcy, ogłoszony przez Narody Zjednoczone. Tegoroczne hasło to +Z uchodźcami. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek musimy stać po stronie uchodźców+” – mówił papież zwracając się do wiernych obecnych na południowej modlitwie Anioł Pański.
“Konkretna uwaga kierowana jest na kobiety, mężczyzn i dzieci uciekających przed konfliktami, przemocą i prześladowaniami. Wspominamy także w modlitwie tych, którzy stracili życie w morzu bądź podczas wyczerpujących podróży lądowych” – wskazał Franciszek.
Dodał, że “ich historie bólu i nadziei mogą stać się okazją do braterskiego spotkania i prawdziwego wzajemnego poznania”. “Osobiste spotkanie z uchodźcami rozprasza strach oraz wypaczone ideologie i staje się czynnikiem rozwoju człowieczeństwa, zdolnym do tego, by uczynić miejsce na uczucia otwarcia i na budowę mostów” – mówił papież.
Zapewnił także o swej bliskości naród Portugalii w związku z pożarami lasów w środkowej części kraju, w których zginęło już blisko 60 osób. W ciszy modlono się za ofiary.
Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)
sw/ cyk/ eaw/

Continue reading...