Home Polish Polish — mix Pasionek: Podczas ekshumacji stwierdzono nieprawidłowości

Pasionek: Podczas ekshumacji stwierdzono nieprawidłowości

214
0
SHARE

Zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek powiedział w czwartek, że podczas ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej stwierdzono nieprawidłowości: są dwa przypadki zamiany ciał, w 9 przypadkach znaleziono części ciał innych osób.
Pasionek potwierdził, że w dwóch przypadkach doszło do zamiany ciał – Piotra Nurowskiego i Mariuszka Handzlika. “W dziewięciu zaś przypadkach w trumnach ujawniono części ciała innych osób niż osoby do tej trumny przypisanej” – powiedział.
“W grobie śp. Natalii Januszko, najmłodszej ofiary, ujawniano elementy ciał pięciu osób. W grobie Aleksandry Natalli-Świat ujawniono elementy ciała należące do jednej osoby. W trumnie gen. Bronisława Kwiatkowskiego ujawniono czternaście części ciała, należących do siedmiu osób. W trumnie gen. Włodzimierza Potasińskiego ujawniono sześć części ciała, należących do czterech innych osób” – mówił prokurator.
W trumnie arcybiskupa Mirona Chodakowskiego – kontynuował Pasionek – znaleziono połowę ciała. “Połowę ciała śp. biskupa, czyli od pasa w górę, natomiast od pasa w dół znajduje się tam ciało gen. Płoskiego. W wyniku ekshumacji ciała Tadeusza Płoskiego w jego trumnie stwierdzono tylko pół ciała” – powiedział.
Prokurator zastrzegł jednak, że przeprowadzone badania w związku z ekshumacjami nie są ostateczne. “Z czterech ekshumacji w ogóle nie mamy jeszcze wyników badań genetycznych” – podkreślił.

Continue reading...