Home Polish — mix Prokuratura: Adwokat wśród podejrzanych o handel narkotykami

Prokuratura: Adwokat wśród podejrzanych o handel narkotykami

252
0
SHARE

Warszawski adwokat jest wśród zatrzymanych w śledztwie przeciw grupie handlującej środkami odurzającymi – poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Warszawie.
“W toku śledztwa roku zatrzymano siedem osób uczestniczących w przestępczym procederze. Wśród zatrzymanych jest Wiktor N. – czynny zawodowo adwokat z Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie” – podała Prokuratura Okręgowa w przesłanym PAP komunikacie. Zatrzymania przeprowadzono w miniona środę.
Na polecenie prokuratora przeszukano pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze zatrzymanych; zabezpieczono pieniądze i środki odurzające.
Zarzuty wobec zatrzymanych dotyczą obrotu środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi (art. 56 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii) ; jednemu z zatrzymanych zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się obrotem środkami odurzającymi i psychotropami, inny zatrzymany usłyszał zarzuty posiadania marihuany i uprawiania konopi.
Adwokat Wiktor N. jest podejrzany jest o obrót środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi. Jak podała prokuratura, w śledztwie ustalono, że łącznie nabył on co najmniej 600 g marihuany i 50 tabletek extasy, a kupione narkotyki sprzedawał.
Za przestępstwa zarzucane podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.
Prokuratura wystąpiła do Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa aresztowanie trzech podejrzanych na trzy miesiące, w stosunku do dwóch podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego.

Continue reading...