Home Polish — mix Trzech Polaków rannych po wybuchu paniki w Turynie. Wszyscy są już w...

Trzech Polaków rannych po wybuchu paniki w Turynie. Wszyscy są już w domach

271
0
SHARE

Jako przyczynę wydarzeń sobotnich wydarzeń na Piazza San Carlo lokalne władze wskazują “psychozę zamachu terrorystycznego”.
W związku z paniką, jaka wybuchła w sobotę w strefie kibica w Turynie zorganizowanej z okazji finału Ligi Mistrzów rannych zostało trzech Polaków; wszyscy są już w domach – poinformował w niedzielę PAP dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ Jakub Wawrzyniak.
CZYTAJ RÓ WNIE Ż: Dramatyczne skutki paniki w strefie kibica w Turynie. Około 600 rannych po fałszywym alarmie bombowym
Wcześniej na Twitterze resort spraw zagranicznych informował o dwóch poszkodowanych w Turynie polskich obywatelach, z których jeden miał opuścić szpital.
Jak poinformował w niedzielę wieczorem MSZ na Twitterze, polski konsulat w Mediolanie „zweryfikował otrzymane zgłoszenia: trzech Polaków zostało rannych w Turynie. Wszyscy opuścili szpital”.
W związku z wydarzeniami w Turynie działa telefon dyżurny w konsulacie generalnym Polski w Mediolanie: +39 335 568 5786.
Według informacji podanych przez włoską policję w wyniku paniki, jaka wybuchła w sobotę w strefie kibica, zorganizowanej z okazji finału Ligi Mistrzów na placu w Turynie we Włoszech, obrażenia odniosło 1527 osób; ciężko ranne zostały trzy osoby, w tym dziecko.
Wielu spośród poszkodowanych już opuściło szpitale i punkty pogotowia ratunkowego.
Jako przyczynę wydarzeń sobotnich wydarzeń na Piazza San Carlo lokalne władze wskazują atak paniki wśród tłumu i „psychozę zamachu terrorystycznego”. W wydanym komunikacie podkreślono, że ludzie w pośpiechu zaczęli opuszczać plac, co doprowadziło do tego, że zaczęli tratować się nawzajem. Wiele osób zostało pokaleczonych leżącym na chodniku szkłem butelek.
Kibice, którzy byli na placu, mówią, że panował tam całkowity chaos, nad którym długo nikt nie mógł zapanować. Opisy te potwierdzają publikowane przez włoskie media nagrania z chwili wybuchu paniki.
Jej bezpośrednim powodem było, jak się przypuszcza, załamanie się części metalowej konstrukcji. Obecni na placu obawiali się, że doszło do wybuchu bomby.
Czytaj dalej na następnej stronie ===>

Continue reading...