Home Polish Polish — mix Myślenice. Awans dla 56 funkcjonariuszy

Myślenice. Awans dla 56 funkcjonariuszy

46
0
SHARE

Myślenice. Wszyscy policjanci mieli w tym tygodniu swoje święto, ale szczególnie wyróżniony został młodszy aspirant Jakub Cuper. Dostał nagrodę od burmistrza Do
Na dziedzińcu Komendy Powiatowej w Myślenicach, w miniony czwartek, zebrali się policjanci oraz samorządowcy. Byli więc przedstawiciele starostwa, urzędów gmin i miast oraz reprezentanci komendy Powiatowej Straży Pożarnej i duchowni. Na uroczystości gościł także poseł Ziemi Myślenickiej Jarosław Szlachetka. Najważniejsi tego dnia byli oczywiście sami funkcjonariusze.
Myślenice w tym roku odwiedził inspektor Paweł Dzierżak, pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego. Wygłaszając okolicznościowe przemówienie zwrócił uwagę na duże zaangażowanie policjantów oraz ich wysoką efektywność w codziennej pracy. Komendant dziękował również rodzinom funkcjonariusz za wspieranie ich w pełnieniu trudnej i odpowiedzialnej służby. Z kolei komendant powiatowy przybliżył historię powstania Policji Państwowej. Podziękował również współpracownikom oraz samorządowcom za miniony rok wspólnych działań. Święto policji to zawsze okazja do wręczenia odznaczeń, nagród i awansów służbowych. Jak informuje aspirant sztabowy Szymon Sala, rzecznik myślenickiej policji, tym razem awans otrzymało łącznie 56 funkcjonariuszy: 2 w korpusie oficerów, 29 w korpusie aspirantów, 20 w korpusie podoficerów oraz 5 w korpusie szeregowych policji. Wyższy stopień otrzymał między innymi komendant powiatowy młodszy inspektor Michał Gamrat, zajmujący swoje stanowisko od lutego tego roku. Szczególnie wyróżniony został młodszy aspirant Jakub Cuper. Burmistrz Dobczyc Paweł Machnicki wręczył policjantowi nagrodę ufundowaną przez urząd miasta i gminy. – Swoją postawą udowadnia, że praca policjanta to służba wymagająca zawsze pełnego zaangażowania i profesjonalizmu – mówił burmistrz Machnicki. – Cieszę się, że dzięki takim funkcjonariuszom policja w Dobczycach jest bardzo dobrze postrzegana przez naszych mieszkańców. Jakub Cuper jest starszym dzielnicowym w rejonie II i obsługuje między innymi centrum miasta oraz Bieńkowice, Brzączowice, Nową Wieś i Stojowice. Święto Policji w tej formie i tego dnia jest obchodzone od roku 1995 roku. Wtedy to Sejm ustanowił 24 lipca świętem branżowym dla upamiętnienia powołania odrodzonej Policji Państwowej w 1919 roku. Do 1990 roku Milicja Obywatelska (oraz Służba Bezpieczeństwa) obchodziły swoje święto 7 października, na pamiątkę powołania MO przez PKWN 7 października 1944 roku. W roku 1990 zniesiono to święto i przez 5 lat już policja nie obchodziła żadnego dnia jako swojego upamiętnienia. W tym roku centralne obchody święta policji odbyły się w Legionowie z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy oraz Mariusza Błaszczaka, ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Continue reading...