Home Polish Polish — mix PLL LOT odebrał ósmego Boeinga 787-8 Dreamliner

PLL LOT odebrał ósmego Boeinga 787-8 Dreamliner

104
0
SHARE

PLL LOT odebrały w piątek w Stanach Zjednoczonych ósmego i zarazem ostatniego z zamówionych samolotów typu Boeing 787-8 Dreamliner. Nowa maszyna prosto z fabryki w Everett uda się w trwający ponad 9 godzin rejs do Warszawy. W 2018 r. LOT ma
Uroczyste przekazanie przez Boeinga nowego dreamlinera B787-8 polskiemu przewoźnikowi oficjalnie nastąpiło w Everett koło Seattle w Stanach Zjednoczonych. “Do floty LOT-u dołączył już ósmy samolot dalekiego zasięgu Boeing 787-8 Dreamliner. Nowa maszyna umożliwi nam zwiększenie częstotliwości rejsów do Seulu i Tokio. Będzie też od sierpnia na stałe wykonywała rejsy z Warszawy do Newark, a w niedalekiej przyszłości umożliwi uruchomienie kolejnych nowych połączeń” – powiedział w piątek prezes PLL LOT Rafał Milczarski w trakcie uroczystego przekazania maszyny.
Monty Oliver, wiceprezes do spraw sprzedaży na Europę w Boeing Commercial Airplanes powiedział, że polski przewoźnik jest ważnym partnerem dla Boeinga. “PLL LOT jest bardzo ważną dla nas linią lotniczą, która ma najmłodszą flotę w Europie i głównie są w niej nasze samoloty, w tym najnowocześniejsze samoloty świata, jakimi są dreamlinery” – powiedział podczas uroczystości.
Przypomniał, że LOT był pierwszą linią lotniczą w Europie, która odebrała pierwszego dreamlinera B787-8.
“Mamy specjalną relację z LOT-em. Już w listopadzie linia otrzyma samolot wąskokadłubowy najnowszej generacji prosto z naszej fabryki, Boeing 737 MAX 8” – powiedział.
Nowy dreamliner uda się po godz. 14 czasu lokalnego w bezpośredni rejs do Warszawy. Samolot ma wylądować w sobotę ok. godz. 9 rano na warszawskim Lotnisku Chopina. Maszyna zatankuje ponad 46 ton paliwa. Będzie leciała m.in. przez USA, Kanadę, Grenlandię i Islandię.
Dostawa ósmego B787-8 dla LOT-u o rejestracji SP-LRH kończy oryginalne zamówienie, złożone przez polskiego przewoźnika w 2005 roku. Pierwszy dreamliner (SP-LRA) trafił do spółki w listopadzie 2012. Polski przewoźnik był wówczas pierwszą linią w Europie, która wykorzystywała ten typ samolotu.
Jak podkreślił prezes linii, to właśnie dzięki boeingom 787 od 2016 roku LOT rozpoczął intensywny rozwój połączeń dalekiego zasięgu, uruchamiając rejsy do Tokio, Seulu, Los Angeles, Newark, a także z Krakowa do Chicago.

Continue reading...