Home Polish Polish — mix Trzęsienie ziemi we Włoszech. Ludzie zginęli na wyspie Ischia

Trzęsienie ziemi we Włoszech. Ludzie zginęli na wyspie Ischia

84
0
SHARE

W rejonie wyspy Ischia we Włoszech doszło do trzęsienia ziemi. Odnotowano tam wstrząs sejsmiczny o sile 4 stopni w skali Richtera. Po nim doszło do kilkunastu wstrząsów wtórnych. Na skutek wstrząsów zginęły dwie kobiety. Jedna pod spadającymi fragmentami kościoła, druga – pod gruzami własnego…
W rejonie wyspy Ischia we Włoszech doszło do trzęsienia ziemi. Odnotowano tam wstrząs sejsmiczny o sile 4 stopni w skali Richtera. Po nim doszło do kilkunastu wstrząsów wtórnych. Na skutek wstrząsów zginęły dwie kobiety. Jedna pod spadającymi fragmentami kościoła, druga – pod gruzami własnego domu. Największe zniszczenia są w miejscowościach Casamicciola i Lacco Ameno. Awarii uległa sieć elektryczna. Część wyspy pogrążona jest w ciemnościach. Rannych zostało ponad 39 osób. Wśród zaginionych są dzieci. Ratownikom udało się wydobyć spod gruzów pięć żywych osób.
W rezultacie trzęsienia ziemi, do którego doszło 21 sierpnia po godz. 21.00, na wyspie Ischia wybuchła panika, a wiele osób postanowiło pozostać w nocy pod gołym niebem w obawie przed kolejnymi wstrząsami. Turyści odmawiają powrotu do hoteli i chcą jak najszybciej opuścić Ischię. Będą ewakuowani promami przez Obronę Cywilną. Zdecydowano też o otwarciu stadionu, żeby i tam ludzie mogli koczować.
Straży pożarnej udało się uratować 11-letniego chłopca, który prawie 14 godzin był uwięziony pod gruzami zawalonego domu. Teraz ratownicy próbują dotrzeć do jego 7-letniego brata. Spod gruzów udało się wydobyć rodziców chłopców i ich 7-miesięcznego braciszka.
Strażacy uratowali chłopca. Filmik z akcji ratunkowej pokazali na Twitterze:
W 1883 roku trzęsienie ziemi spowodowało na Ischii śmierć ponad 2 tysięcy ludzi.
Polski ksiądz wydobyty spod gruzów:
Trzęsienie ziemi na włoskiej wyspie. Są ofiary śmiertelne
Silne trzęsienie ziemi w Europie
Bądź pierwszy!
Wyraź swoją opinię!

Continue reading...