Home Polish Polish — mix Prokuratura wnioskuje o uchylenie immunitetu Zwiercan

Prokuratura wnioskuje o uchylenie immunitetu Zwiercan

252
0
SHARE

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do marszałka Sejmu wniosek o uchylenie mandatu posłance Małgorzacie Zwiercan – podaje Polskie Radio. Sprawa ma…
W poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński poinformował, że za pośrednictwem Prokuratury Generalnej do marszałka Sejmu został skierowany wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posłanki Małgorzaty Zwiercan ws. głosowania za innego posła.
Przypomnijmy, że 14 kwietnia 2016 podczas głosowania nad kandydaturą sędziego Zbigniewa Jędrzejewskiego, ówczesna posłanka Kukiz’15 Małgorzata Zwiercan zagłosowała za Kornela Morawieckiego. W wyniku zwołanego na ten sam dzień pilnego posiedzenia klubu parlamentarnego Kukiz’15 marszałek senior dobrowolnie zrzekł się członkostwa w klubie Kukiz’15. Klub zadecydował także o wykluczeniu Małgorzaty Zwiercan i zaapelował o zrzeczenie się przez nią mandatu poselskiego. Obecnie politycy wchodzą w skład koła parlamentarnego Wolni i Solidarni.
Co ciekawe, zarówno Zwiercan i Morawiecki przyznali się do złamania procedury. – Zdecydowałam się zagłosować za Kornela Morawieckiego, ponieważ wiedziałam jaka jest jego wola – mówiła w kwietniu 2016 roku na antenie TVN24 posłanka Małgorzata Zwiercan.

Continue reading...